Tonya Graves v Paláci Akropolis představí písně ze sólové desky

Vydáno 15.04.2011 | autor: PR

Tonya Graves, která se do širšího povědomí zapsala jako zpěvačka Monkey Business, vystoupí 20.dubna v Paláci Akropolis, kde představí ukázky ze svého nadcházejícího sólového alba.

Tonya Graves v Paláci Akropolis představí písně ze sólové desky Tonya Graves v Paláci Akropolis představí písně ze sólové desky

tonya_promo1_copyTonya GravesZatím bezejmenná novinka, na které zpěvačka spojila síly s kytaristou Support Lesbiens  Hynkem Tomanem, vyjde na přelomu září a října. Ochutnávka z ní však bude ke slyšení nejen v Akropoli ale i na Velikonoční pondělí na ČT v jejich každoročním pořadu Pomozte dětem.


„Přestože jsem se v poslední době často sólově spojovala s jazzovými projekty, toto album jazzové nebude. Přinese mix různých stylů a hudebních vlivů, proto ho nemůžu žánrově přesně definovat. Můžu ale říct, že jsem s dosavadním výsledkem moc spokojená a doufám, že lidi si tuhle desku budou užívat stejně jako já,“
uvádí Tonya Graves.

„Jakékoliv stylové pojmenování by v případě této desky bylo asi zavádějící, každá píseň je solitérem, který obstojí jak samostatně tak vcelku,“ doplňuje Hynek Toman, kterým je nejen autorem hudby ale i producentem celého alba. „S Tonyou se mi spolupracuje moc dobře, mám pocit, že jsme si autorsky tzv. padli do noty a věřím, že to bude na desce znát. V tuto chvíli máme hotových sedm skladeb, které vznikly u mě ve studiu, míchat je však bude Ecson Waldez v Biotechu“.

Tonya Graves narozená v Peekskill v New Yorku žije v Praze od roku 1995, kdy tu zahájila svoji pěveckou kaeriéru s Luboš Andršt Blues Bandem. Záhy poté se stala vůdčí vokalistkou jedné z našich prvních electronic/dance skupin -  Liquid Harmony a v roce 2000 se připojila ke skupině Monkey Business, se kterou zpívá a účinkuje dodnes.

Během uplynulých čtrnácti let strávených v Praze se Tonya podílela na vzniku osmi alb a celkem jedenáctkrát byla nominována na ceny Akademie populární hudby – Anděl, které ve čtyřech případech proměnila ve vítězství.

Paralelně s působením v Monkey Business se Tonya věnuje nejen přípravám sólového alba ale i koncertování. Se svojí kapelou se prvně představila v roce 2009 jako host pražského koncertu Macy Gray, v loňském roce absolvovala řadu tuzemských festivalů jako Colours Of Ostrava, Rock For People, United Islands, Mezi ploty a mnoho dalších.

Začátek koncertu je ve 20.00. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis za 150 Kč a v distribuční síti Ticketpro za 150 Kč + poplatky.

dm


tonya_promo1_top

zavřít