Green Day točí film American Idiot v produkci Toma Hankse

Vydáno 17.04.2011 | autor: redakce

Sedmá studiovka American Idiot se dočká po muzikálovém zpracování i toho filmového. Na projekt bude dohlížet Tom Hanks.

Green Day točí film American Idiot v produkci Toma Hankse Green Day točí film American Idiot v produkci Toma Hankse

green day_top2Muzikál čeká na Broadwayi závěrem tohoto týdne derniéra (24. dubna), na které vystoupí naposledy v hlavní roli zpěvák kapely Billie Joe Armstrong.

American Idiot byl jako muzikál poprvé uveden v roce 2009 v Berkeley Repertory Theatre, na Broadwayi si odbyl premiéru 24. března následujícího roku. Green Day dokonce obdrželi cenu Grammy za doprovodnou hudbu.

Není tedy divu, že po námětu skočil Hollywood. Stejnojmenný film si nárokuje studio Universal Pictures a produkce snímku se ujme známý herec Tom Hanks. Režisérem bude Michael Mayer, který dohlížel i na realizaci muzikálu. Datum premiéry ani další informace nejsou zatím k dispozici, stejně jako obsazení hlavní role (spekuluje se o Armstrongovi, ten ale již dříve účinkování ve filmu odmítl).

Připomeňme, že album American Idiot vyšlo v roce 2004. Poslední studiovku vydali Green Day před dvěma roky pod názvem 21st Century Breakdown. Letos potěšili fanoušky živákem Awesome As F**k, na který zařadili dříve nevydanou skladbu Cigarettes And Valentines.


mp
green day_top2
zavřít