Syn Gérarda Depardieu cestuje za horizont, hrají mu k tomu The Young Gods

Vydáno 02.05.2011 | autor: PR

Ve čtvrtek 5. května vstoupí do českých kin nový snímek mladého švýcarsko-rumunského režiséra Alexandre Iordachesca Cesta za horizont v hlavní roli s Guillaumem Depardieu, synem Gérarda Depardieu.

Syn Gérarda Depardieu cestuje za horizont, hrají mu k tomu The Young Gods Syn Gérarda Depardieu cestuje za horizont, hrají mu k tomu The Young Gods

cesta_whiteroomPro Guillauma, považovaného za velký herecký talent (několikrát byl mimo jiné nominován na cenu César), to byla bohužel poslední role před jeho předčasným úmrtím v roce 2008. Snímek, který se pohybuje na hraně sci-fi, dramatu a thrilleru na téma života, smrti a nesmrtelnosti, byl v předpremiéře uveden loni na 13. Festivalu francouzského filmu.

Příběh hlavního hrdiny v náznaku odkazuje na osud jeho představitele: Jonathan Vogel (Guillaume Depardieu) by rád vrátil čas a nehodu, která mu způsobila ochrnutí a zničila život. Když se dozví, že Stivlas Karr (Carlo Brandt), světoznámý profesor a genetik, vyvinul genovou terapii pro regeneraci lidského těla, domluví si s ním schůzku kvůli klinickým vyšetřením.

Léčba ale nevychází podle plánu profesora Karra a vede k neočekávaným výsledkům. Jonathan, jehož život je ohrožen, přichází na to, že jediným člověkem, který mu může pomoci, je profesorova dcera Alice.

Zajímavostí filmu je, že hudbu složila švýcarská kapela The Young Gods a vedle Depardieu se v hlavní ženské roli představila Alysson Paradis, sestra slavnější Vanessy Paradis.zdroj: TZ, mp
zavřít