JUDAS PRIEST V PŮVODNÍ SESTAVĚ MÍŘÍ DO BRNA

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Po mimořádně úspěšném loňském comebacku legendárních JUDAS PRIEST se skupina rozhodla si turné zopakovat a opět se v původní sestavě představí 7. dubna i u nás. Tentokrát v brněnské hale Rondo.

JUDAS PRIEST V PŮVODNÍ SESTAVĚ MÍŘÍ DO BRNA JUDAS PRIEST V PŮVODNÍ SESTAVĚ MÍŘÍ DO BRNA

Kapela loni absolvovala celosvětové koncertní turné, které zahrnovalo i Českou Republiku, kde se v této sestavě poprvé představili nadšeným fanouškům v pražské T-Mobile Areně. V dubnu se do České republiky vrátí, tentokrát však do brněnského Ronda.

Nejsilnější sestava Judas Priest, kterou tvoří kytaristé Glenn Lipton a K.K. Downing, basista Ian Hill, bubeník Scot Travis a zpěvák Rob Halford, je opět tu. Členové kapely obnovili osobní i profesionální vztahy v roce 1999..

Judas Priest, pocházející z anglického Birminghamu, se dali dohromady v roce 1970, ovšem až v roce 1974 přišel do kapely zpěvák Rob Halford, aby nahradil Alana Atkinse. Ozdobeni kůží a řetězy se do povědomí fanoušků dostali již svým debutovým počinem "Rocka Rolla". Monumentálními alby jako "Sad Wings of Destiny", "Sin After Sin", "Stained Class", "Hell Bent For Leather", "Unleashed In The East", "British Steel", "Screaming for Vengeance", "Defenders of the Faith" a "Painkiller" se stali typickým představitelem, jak hudebně tak vizuálně, heavymetalového žánru. Hity "Victims of Changes", "Sinner", "Exciter", "Hell Bent for Leather", "Living After Midnight" nebo "Breaking the Law" hovoří za vše.

Na loňském reunion tour kapela oslavila 30. výročí své existence a vše nasvědčuje i vydání nové desky.

Judas Priest a Ripper Owens, který v minulosti nahradil Halforda, se rozešli v dobrém, po vzájemné dohodě. Kapela si velice váží práce, kterou pro ně Owens udělal a pomohl tak vrátit hudbu Judas Priest k milionům fanoušků po Halfordově odchodu. Ten se v roce 1992 vydal na sólovou dráhu.

Fanoušci na celém světě, kteří netrpělivě očekávají termíny světového turné 2005 (které zahrnuje i Brno), budou mít znovu šanci vidět a slyšet kapelu, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.
zavřít