NOVEMBER 2ND - Midnight Desert

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Escape / EMI 12 trax / 49:39 ALEXANDRA LANGOŠOVÁ srdceryvně prolamuje hlas v I’m Going Home, snaživě frázuje anglická slovíčka, jako by ji bedlivým okem a uchem hlídala samotná Alanis Morissette a je v tom až příliš přiameričtělého patosu. Mnohem civilněji a proto úderněji kapela působí například v úvodní Morning Comes či Cut Up, ale to mi zase periférně vyvstane silueta Blanky Šrůmové a vůbec Tiché dohody před šesti sedmi lety. Co tedy s NOVEMBER 2ND?

NOVEMBER 2ND - Midnight Desert NOVEMBER 2ND - Midnight Desert

Langošová, která není podepsána jen pod texty, ale i pod drtivou většinou samotných kompozic, nemá ani charisma zmíněné Šrůmové, při vší úctě k jejímu vokálnímu výkonu, který však často šramotí přemíra křečovité snahy, nemá ani její hlasové dispozice. A skladatelsky se celý ansámbl teprve bolestně hledá. Nevím, jestli derivát zmíněné Alanis či Sheryl Crow je to pravé ořechové, ale uvážíme-li slušné instrumentální dispozice skupiny, nemuselo by se jednat o vysloveně slepou uličku.
Debut, až na záblesky, dopadl rozpačitě, ale kapela má patrně o publicitu postaráno, což v ní patrně vyvolá pocit uspokojení, že tedy něco asi dělá dobře. Určitě. Pro mé slechy však natočila prachobyčejnou popinu, která se tváří jako cituplná výpověď. Po třech posleších album odplulo do ticha noci a zbyl jen ženský pláč.
Jan Petričko

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít