BSP se po pěti letech vrací k živému hraní

Vydáno 22.05.2011 | autor: PR

7. června v pražském SaSaZu proběhne koncert tria BSP. Jde o první koncert po pěti letech výjimečné trojice českých muzikantů - Oty Balage, Kamila Střihavky a Michala Pavlíčka.

BSP se po pěti letech vrací k živému hraní BSP se po pěti letech vrací k živému hraní

bsp-219468V SaSaZu bude pokřtěno DVD se záznamem zatím posledního koncertu v roce 2006. „Je to vlastně všechno veliká souhra náhod. Vyšlo nám DVD z posledního živého vystoupení BSP v roce 2006, které jsme vlastně původně ani neplánovali vydat. A světe div se - získalo ocenění na výročních cenách Žebřík 2010 za nejlepší DVD roku," řekl Kamil Střihavka. 

BSP sice vydali jen dvě řadové desky, nejprve anglicky nazpívanou v roce 1993 a následně i českou o rok později, přesto se do tuzemské rockové historie zapsali několika hity, které často znějí na rádiových vlnách dodnes jako např. I don't know, Holka čapni draka a hlavně Země vzdálená.

Ostatně posledně jmenovaná písnička se stala inspirací pro název červnového koncertu - Návštěva ze Země vzdálené. „Spojují se v něm dvě věci - jednak skutečnost, že se nejedná o klasický comeback, proto ‚návštěva', a pak je to reminiscence na naši nejznámější písničku, kterou si s námi posluchači spojují," vysvětluje další člen kapely, hráč na klávesové nástroje Ota Balage.

Kromě živého vystoupení přichystali BSP pro své příznivce i nový videoklip písničky Hvězdnej pták. „Věřím, že se už brzy objeví na televizních obrazovkách, protože si myslím, že je povedený," těší se Kamil Střihavka.

BSP odehrají během léta ještě čtyři menší vystoupení na známých hudebních festivalech. Zahřívací kolo je čeká již 4. června na Okoři a dalšími místy budou Malá Skála, Kamínka u Roštína (Kroměříž), Žatec nebo Loket.

zdroj: TZ, dm 

 

zavřít