Katy Perry překonala letité rekordy Ace of Base a Mariah Carey

Vydáno 24.05.2011 | autor: PR

Šestadvacetiletá Američanka se postarala o menší senzaci. Jako první umělec v historii boduje v Top 10 žebříčku Billboard Hot 100 více než jeden rok v kuse.

Katy Perry překonala letité rekordy Ace of Base a Mariah Carey Katy Perry překonala letité rekordy Ace of Base a Mariah Carey

katy perry_swimmingSinglovou hitparádu Hot 100 sestavuje prestižní americký týdeník Billboard více než padesát let. Zatím se žádnému umělci nepodařilo setrvat mezi nejlepší desítkou celých 52 týdnů. Až doteď.

Zpěvačka Katy Perry postupně bodovala se skladbami California Gurls, Teenage Dream, Firework a E.T. s hostujícím Kanye Westem.

A připraven má další hit, píseň Last Friday Night. Dá se tedy předpokládat, že první desítku žebříčku hned tak neopustí. Dosud nejúspěšnější v tomto ohledu byli Ace of Base (48 týdnů), Carlos Santana (42 týdnů) a Mariah Carey (41 týdnů).

Se singlem E.T. navíc překonala vlastní rekord v počtu rozhlasových odehrání jedné písně během týdne. Podle statistik zařadili hudební dramaturgové v amerických rádiích písničku do vysílání celkem 12 361x za jediný týden.zdroj: TZ, mp
zavřít