Jeff Beck oslaví v Praze narozeniny, jako dárek dostane „českou kytaru“

Vydáno 08.06.2011 | autor: PR

Britský kytarista Jeff Beck vystoupí poprvé v České republice už 23. června. Vzhledem k tomu, že další den oslaví narozeniny, dostane jako dárek speciálně vyrobenou kytaru.

Jeff Beck oslaví v Praze narozeniny, jako dárek dostane „českou kytaru“ Jeff Beck oslaví v Praze narozeniny, jako dárek dostane „českou kytaru“

jeff beck_2Po Billy Gibbonsovi ze ZZ Top a Ericu Claptonovi se Jeff Beck stane třetí osobností, která od nás u příležitosti svého prvního koncertu v České republice podobný originál dostane," říkají Petr Jurkovič a Stefan Milkov, výrobci kytar.

Půjde o čistě ručně vyrobený nástroj, žádná tovární výroba, včetně broušení a leštění laku. Unikátní na naší kytaře bude především její design. Snažíme se, aby byl skutečně speciální a atraktivní. Vybírali jsme z archívu velmi stará a kvalitní dřeva. Všechny materiály budou české s výjimkou hmatníku, kde využijeme exotické dřevo z Indonésie," doplňují.

Typově se kytara neliší od těch, na které Jeff Beck nejčastěji hraje (model Stratocaster), a bude osazena snímači a hardwarem, které Beck při hraní používá. Práce na hudebním nástroji začala okamžitě, necelé tři týdny, které zbývají do koncertu, jsou ve srovnání s běžnou dobou výroby (až půl roku) extrémně krátké.

Během výroby nástroje bude naneseno například 20 vrstev laku. Podoba kytary bude odhalena až u příležitosti předání dárku Jeffu Beckovi, aby byl zachován moment překvapení. „Možná na ni umístíme monogram nebo rok narození," jsou maximálně ochotní tvůrci prozradit.

Doufáme, že Jeff Beck s ní bude stejně spokojen jako například Billy Gibbons, pro kterého patří naše kytara mezi nejoblíbenější, nebo pro Erica Claptona, který ji vydražil za téměř 9000 dolarů v charitativní aukci," uzavírají oba pánové, jejichž další společná díla budou brzy k vidění na výstavě v Malostranské besedě.

Samotný Petr Jurkovič za svůj život vyrobil přes 1000 kytar a hraje na ně mnoho známých českých kytaristů.

zdroj: TZ, mp

zavřít