Východ slunce na Rock for People přivítají nejlepší čeští DJs

Vydáno 15.06.2011 | autor: PR

Na 140 zahraničních i domácích kapel doplní na Rock for People početní DJs. Budou jim patřit noční/ranní hodiny (od zhruba 22.00 do 03.30 hodin), kdy spolu se svými fanoušky obsadí taneční scény umístěné ve dvou hangárech – Talent & Jam stage a International Showcase stage.

Východ slunce na Rock for People přivítají nejlepší čeští DJs Východ slunce na Rock for People přivítají nejlepší čeští DJs

mikulasDJ Martin Mikuláš, foto: Roman ČernýPo skončení živého programu budou na obou dýdžejských scénách každý večer následovat tematické sety, včetně populární a často poptávané Oldies Party s muzikou sahající od 40. do 90. let. Styly obsáhnou elektro, drum´n´bass, dubstep, jungle a další. Za gramofony se tu vystřídá tuzemská dýdžejská reprezentace vybraná Pavlem Kučerou. Vpravdě klidnou zábavu pak nabídne Converse Silent Disco pro zhruba 100 osob, které si budou taneční hudbu užívat ze sluchátek – ven nepronikne ani decibel.

Uvědomili jsme si, že mnozí lidé na náš festival jezdí za 24hodinovou zábavou. V případě tohoto doprovodného programu nepůjde o hlasitost, ale spíše žánrovou pestrost,“ vysvětluje dramaturg festivalu Petr Fořt. Na „dojížděcích“ party si tak na své přijdou jak příznivci klasické taneční hudby, tak punku a ska. Originálně pojaté noci s moderovanými vstupy čekají na návštěvníky dvou rezidenčních Evropa 2 Nights, jejichž hvězdou bude DJ Pavel Cejnar. Dýdžejské sety budou probíhat i v chill out zónách (např. v opět kreativně pojaté Urban Wave zone) nebo tzv. Zeleném městečku Greenpeace.  

Dýdžejský program se v hangárech bude každý večer věnovat jinému hudebnímu stylu. Nultý den odstartuje v půl jedenácté funky & soul v podání DJ Martina Mikuláše, jemuž patří v pražském Paláci Akropolis pravidelný Funkopolis, následující noc jej za gramofony vystřídají Petr Kučera a Šimon Šafránek z The Fakes a polovina kapely Sunshine se svými indie & elektro tracky. Druhý den (nebo spíše noc) bude patřit stylům drum'n'bass & dubstep v podání Brooklyna alias Juanity Juareze či londýnského rodáka Toma Rusta. Ska, punk a reggae pak třetí den zastoupí pánové z Rude Audio a Prague City Lovers.

Letošní Rock for People, na kterém vystoupí na 140 kapel, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů a dalších „živých“ projektů, se v hradeckém Festivalparku koná od 2. do 5. července. Vedle zahraničních hvězd v čele s My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats, německých Digitalism nebo The Streets byly potvrzeny i české kapely jako Tata Bojs, Kryštof (s derniérou aktuálního Kinoturné), Tři sestry, Vypsaná fiXa, Nightwork, Buty nebo Chinaski.


Nejlevnější červnové vstupenky za 1 590 Kč jsou pouze na tomto webu - do 1. července bude cena stejná. V prodeji jsou již rovněž jednodenní lístky. Vstupenky jsou k dostání i v dalších předprodejních sítích.

zdroj: TZ, dm

zavřít