Hardrocková Doga vydává desku s názvem Hoď si to

Vydáno 17.06.2011 | autor: PR

Severomoravská hardrocková kapela Doga přichází po dvou letech opět s novým studiovým počinem. Album s provokativním názvem Hoď si to oficiálně vychází 17. června a objeví se na něm dvanáct zcela nových písniček, doplněných ještě o jeden bonusový track navíc.

Hardrocková Doga vydává desku s názvem Hoď si to Hardrocková Doga vydává desku s názvem Hoď si to

plakatDle předběžných názorů se prý jedná o zatím nejtvrdší, nejsilnější, nejvyzrálejší a vůbec nejlepší album, jaké kdy kapela ve své dosavadní třiadvacetileté historii nahrála. Producentského žezla se opět ujal osvědčený Djordje Erić, který s Dogou spolupracoval už na předchozím albu Karikatury anebo na live unplugged DVD z loňského roku. Na několika textech se podílely i takové osobnosti jako Jarek Nohavica, Aleš Brichta nebo Petr Šiška, jejichž spolupráce se kapele osvědčila i v minulosti a jimi otextované písně se několikrát už stali hitovými. Doga však čerpá především z vlastní tvorby a tak většina textů a veškerá hudba pochází z pera frontmana Romana „Izziho" Izaiáše, který uvádí toto album jako malý návrat ke kořenům, ovšem s modernějším a vyzrálejším soundem.

Křest nového alba Hoď si to proběhne pro kapelu již tradičně na téměř domácím open air festivalu Noc plná hvězd v Třinci, během jejich vystoupení, které je naplánováno na pátek 24. června od 20:30 hod. Zde budou premiérově odehrány i některé nové písně live.
Doga pak nadále bude putovat po koncertních štacích se svou bohatou show po celé léto, kdy ji čeká řada tuzemských festivalů a open air koncertů a toto turné bude pokračovat až do konce kalendářního roku, kde jsou opět připraveny i tradiční akustické vánoční koncerty.

zdroj: TZ, dm 
zavřít