Kromě My Chemical Romance, Sum 41 a The Streets nabídne Rock for People divadlo

Vydáno 27.06.2011 | autor: PR

Festival Rock for People začíná už za čtyři dny a nabídne mimo jiné divadelní program a patnáct tisíc míst pod střechou. Hlavními hudebními hvězdami jsou kapely My Chemical Romance, Sum 41 a The Streets.

Kromě My Chemical Romance, Sum 41 a The Streets nabídne Rock for People divadlo Kromě My Chemical Romance, Sum 41 a The Streets nabídne Rock for People divadlo

I když se na hlavních pódiích vystřídají na nadcházejícím festivalu Rock for People kapely jako Pendulum, My Chemical Romance, Paramore nebo Sum 41, mnoho ze tří desítek tisíc očekávaných návštěvníků bude vzpomínat i na nehudební program ve Festivalparku. Právě na runwayi a v zákoutích areálu se plánuje (anebo jen očekává) několik desítek divadelních představení, špektáklů nebo spontánních hudebních vystoupení. Loni takto na Rock for People proběhla asi desítka jam sessions mezi lidmi, letos je ohlášeno podobných programových bodů dvakrát tolik.


Večírek pro nedočkavé připadá na sobotu 2. července. Už v pátek 1. 7. se v prostorách kolem stanového města a na betonových přístupových cestách plánují minimálně tři hudební vystoupení a další program organizovaný samotnými fanoušky. „Víme o tom, že vystoupí Rattle Bucket a další. Proto jsme se snažili vyjít všem vstříc; stanové město, podklady a občerstvovací pointy budou otevřeny od pátečního poledne," reaguje na aktivity fanoušků Michal Thomes z pořadatelského týmu Rock for People. „My v té době budeme ještě dokončovat poslední detaily ve Festivalparku, který dozná značných změn a nabídne zastřešené prostory pro více než 15 tisíc lidí a nově i šest tisíc míst k sezení – to pro případ deštivého počasí. Dle předpovědi ale budeme spíše zvyšovat počty slunečníků..."

Ani v letošním programu nebudou chybět vždy oblíbené divadelní performance na netradičním jevišti, které vymezuje letištní runway, nekonečná loutková show, při které se pobaví hlavně dospělí, řada zinscenovaných dětských pohádek (adaptovaných pro starší a pokročilé), ale také nekonvenční divadelní scéna na střeše hasičského auta. Návštěvníci se navíc nemusejí obávat, že by jim unikla některá z produkcí: divadelní ansámbly se pro tyto případy rozhodly několik představení v průběhu festivalu opakovat. Rock for People startuje v sobotu 2. července a potrvá do úterý 5. července. První divadelní představení jsou na programu v neděli 3. 7. po poledni.

traffic_dance_male 3

Jedním z nejvykřičenějších divadelních špektáklů bude zřejmě hudebně-taneční performance Traffic Dance skupiny mladých umělců Spitfire Company, která se odehraje na hasičském voze. Na střeše stařičkého vozidla s  improvizovanou scénou pro hudební, taneční i hereckou produkci rozpohybují za doprovodu bubnů nebo hudby Niny Simone svou revolucionářskou show. "Podtitul je 'join the revolution', připoj se k revoluci, což reflektuje, co se děje ve světě dneska, ale zároveň to může být taková naše vnitřní, osobní revoluce, být schopný změny, osvobodit se, reflektovat, reagovat, nezůstat ve stádu," popisuje hlavní myšlenky hry choreografka Miřenka Čechová.

Hlavní textová linka je provázena narážkami na známé americké hlášky či úryvky z volební kampaně Baracka Obamy a doplněna recitacemi z básnické sbírky Kvílení guru beatnické generace i krále pražského Majálesu Alana Ginsberga. Dramatický recitační projev jedné z umělkyň navíc doprovází hudební, taneční a pyrotechnické efekty. Ansámbl, který tvoří několik mladých předních umělců jako skladatel Jan Kučera, sochař Lukáš Rais, choreografky Cecile da Costa a Miřenka Čechová, DJ Matouš Mef Hekela, režisér Petr Boháč a producent Martin Poddaný, přiváží na festival pražské divadlo Akropole. S experimentálním projektem Traffic Dance se skupina představila už během červnových dnů v letošní druhé premiéře na festivalu Žižkov sobě v Praze, kde sklidila nadšený aplaus několika stovek návštěvníků.

S experimentálně pojatou hrou, i když trochu z jiného soudku, se na festival přijede představit také nezávislé seskupení z Českých Budějovic, Divadlo Kvelb. Kromě jiných uvede recesisticky laděnou performance „první český nekonečný loutkový seriál", jenž pobaví především dospělé diváky. Nabídne humorný a satirický pohled na nekonečné telenovely a podobné žánry, jejichž četnost a frekvence je v českých masmédiích nekonečná...

Organizátoři divadelní produkce naplánovali pro letošní Rock for People celkem 26 divadelních představení a performancí po dobu tří festivalových dní. Odpolední představení jsou vesměs věnována dětem a ta večerní se snaží oslovit spíše dospělé publikum. Festivalové divadlo rovněž nabídne jiné zážitky a také zpestření návštěvníkům, kteří budou během bohatého hudebního programu toužit po změně. Kromě již zmiňovaných Spitfire Company s hasičským vozem nebo Divadla Kvelb s netypickým loutkovým divadlem, se chystají na festival se svým repertoárem zavítat rovněž divadelní spolky jako Divadlo Studna, Emillion, divadélko Romaneto nebo Brodivadlo, v jehož řadách jsou i pořadatelé Rock for People. Nebudou chybět ani tradiční a každoročně oblíbená vystoupení a průvody výše zmíněných ansámblů přímo na letištní runwayi pod širým nebem.


Letošní Rock for People, na kterém vystoupí 140 kapel, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů a dalších „živých" projektů, se v hradeckém Festivalparku koná od 2. do 5. července. Vedle zahraničních hvězd v čele s My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats, německých Digitalism nebo The Streets jsou potvrzeny i české kapely jako Tata Bojs, Kryštof (s derniérou aktuálního Kinoturné), Tři sestry, Vypsaná fiXa, Nightwork, Buty nebo Chinaski.

Nejlevnější červnové vstupenky za 1 590 Kč jsou pouze na do 1. července bude cena stejná. Vstupenky lze zakoupit i v dalších předprodejních sítích. Na místě se budou vstupenky prodávat za 1 800 Kč za všechny 4 dny a za 1 200 Kč na jeden den strávený na 17. ročníku Rock for People.

zdroj: TZ, dm 

zavřít