Goran Bregović a Gipsy.cz přivezou do Karlových Varů „divoký Balkán“

Vydáno 01.07.2011 | autor: PR

Do Karových Varů míří Goran Bregović. Na festivalu se představí společně s Gipsy.cz v rámci koncertu na podporu Nadace Taťány Kuchařové.

Goran Bregović a Gipsy.cz přivezou do Karlových Varů „divoký Balkán“ Goran Bregović a Gipsy.cz přivezou do Karlových Varů „divoký Balkán“

goran_bregSpeciální koncert Svatebního a pohřebního orchestru Gorana Bregoviće ozdobí v neděli 3. července v letním kině doprovodný program 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2011. Výtěžek z koncertu půjde na projekty pro seniory.

Skladatel, producent a sběratel nahrávek world music Goran Bregović, který se proslavil především svou hudbou pro filmy Emira Kusturici, zvolil jako předkapelu Gipsy.cz. „Jsme world music s prvky popu, rapu, breakbeatu a dalších stylů a to patrně vedlo i pořadatele koncertu orchestru Gorana Bregoviće k tomu, že nás oslovili. Považuji to za skvělou příležitost pro nevšední setkání s muzikantem, kterého si velmi vážím pro jeho talent a umění kombinovat různé hudební žánry s balkánským folklórem," řekl frontman Gipsy.cz Radek Banga.

Poslechněte si doprovodnou kompilaci ke karlovarskému festivalu ČEZ Energy Fest.

Gipsy.cz vydali na konci dubna album Desperado, režisér Milan Šteindler na titulní písničku natočil westernový videoklip. 


zdroj: TZ, mp

zavřít