Kabát: Je jasné, že Hollywood už nezbouráme

Vydáno 13.07.2011 | autor: PR

Pepa Vojtek naznačil, že kapela pomalu přemýšlí o nové desce a za koncertní vrchol Kabátu označil vystoupení na Vypichu.

Kabát: Je jasné, že Hollywood už nezbouráme Kabát: Je jasné, že Hollywood už nezbouráme

kabat_banditiFoto: F. OrtmannMá kapela, která v této, relativně nepříznivé době, odehraje koncert pro 60 tisíc lidí, převezme diamantovou desku a vyprodává halová turné, ještě nějaké ambice?
Je jasné že Hollywood už nezbouráme, ale pokud si fanoušci budu kupovat naše desky, chodit na naše koncerty a zpívat si naše písničky, budeme hrát a vydávat nová alba.

Kterou z vašich koncertních šňůr považujete za klíčovou?
Každou. Každé tour je specifikováno k novému CD a od toho se vše odvíjí. Výjimečný byl Vypich - návštěvností, přípravami, množstvím aparatury jak světelné, tak zvukové.


V prosinci loňského roku vyšlo vaše zatím poslední album Banditi di Praga. Kdy se fanoušci dočkají další desky?

Nevím, vše je v rukách kabátí múzy, nechte se překvapit.  

Po čtyřech letech se vracíte na festival Vysmáté léto, kde zahrajete 90minutový set. Na jaké písničky se letos můžeme těšit?
Je to na přibližně stejný playlist, jaký jsme hráli na Tour Banditi di Praga, jen je upraven pro festivaly. Tudíž je kratší a zvláště pro Vysmáté léto v Kadani jsme nazkoušeli jednu staronovou pecku.

Chystáte v rámci vystoupení nějakou speciální show?
Každé vystoupení je tak trochu originál z naší strany. Reaguji na fanoušky a uvádění jednotlivých písniček přizpůsobuji atmosféře při koncertě. Jinak pyro, nebo světelná show je pevně stanovená. ...Snad jen že dorazí i Milan Špalek (basa), který minule zůstal „uvězněn" v Egyptě, a my tak museli celou show odehrát ve čtyřech.

Kabát zahraje na Rockfestu Vysmáté léto, který proběhne 23. července v kadaňském podhradí. Dále vystoupí Nightwork, Support Lesbiens, Eddie Stoilow, Tomáš Klus nebo Walda Gang a Krucipüsk.zdroj: TZ, mp 

zavřít