Lemmy a jeho Motörhead pomalu klepou na dveře, Brutal Assault se blíží

Vydáno 20.07.2011 | autor: redakce

Šestnáctý ročník festivalu Brutal Assault, jehož největšími taháky jsou bezesporu Motörhead, Suicidal Tendencies, Sepultura nebo Satyricon, proběhne tentokrát v termínu od 11. do 13. srpna. Festival se uskuteční již popáté v areálu Vojenské pevnosti Josefov.

Lemmy a jeho Motörhead pomalu klepou na dveře, Brutal Assault se blíží Lemmy a jeho Motörhead pomalu klepou na dveře, Brutal Assault se blíží

motorhead_080616_small_gettyVojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11. až 13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

Letošnímu programu vévodí britská legendární formace Motörhead. Kapela, jejíž význam přesahuje hranice žánrů a spojuje celé generace fanoušků tvrdé, hlasité a rychlé hudby. Jméno Motörhead je již přes tři dekády synonymem pro divokou, rychlou, hlasitou a nevázanou rock’n’rollovou jízdu a nová deska The Wörld Is Yours pak dává jasnou odpověď na otázku, proč jsou Motörhead i po 36-ti letech stále jednou z největších kapel. Motörhead to není jen hudba, Motörhead to je životní postoj! „Born to lose, live to win!“

Mezi hlavní taháky Brutal Assault lze dále zařadit kapely Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Anathema, Sepultura, Satyricon, As I Lay Dying, Cathedral, Exodus, Kreator, The Dillinger Escape Plan, The Exploited, Katatonia a další.

Areál se návštěvníkům otevře již ve středu 10. srpna v 15:00, následovat bude warm-up party za účasti zhruba osmi kapel, které se představí na hlavní scéně. Bližší informace o předprodeji vstupenek, potvrzených kapelách, campingu, ubytování a dalších důležitých věcech naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu.


Text: TZ, kofo

zavřít