Na festivalu v Indianě se zřítila stage, zabila čtyři lidi

Vydáno 14.08.2011 | autor: redakce

Čtyři lidé zemřeli a nejméně dalších čtyřicet je zraněno po sobotní tragické události v americké Indianě, kde se na festivalu Indiana State Fair vlivem silných poryvů větru zřítilo pódium. Podle serveru NME není počet mrtvých a zraněných ještě konečný.

Na festivalu v Indianě se zřítila stage, zabila čtyři lidi Na festivalu v Indianě se zřítila stage, zabila čtyři lidi


indiana_2Country festival, kde byla hlavní hvězdou skupina Sugarland, skončil předčasně už ve 21:00 hodin, kdy byla naměřena rychlost větru kolem 96 kilometrů za hodinu. Struktura pódia se pak zkroutila přímo do publika pod ním a pohřbila zaživa desítky lidí.

Místní policista Sgt. Dave Bursten potvrdil, že zranění lidé byli odvezeni do nemocnice, ale také, že počet mrtvých se ještě může zvýšit.

Podle očitého svědka a také reportéra The Indianopolis Star spadlo pódium přímo na diváky v předních řadách. "Vůbec nepršelo, najednou se přihnal vítr a konstrukce klesla zleva doprava a zhroutila se. Mohli jste jasně vidět lidi, kteří zůstali uvězněni pod troskami," uvedl dále svědek.

Koncert byl součástí programu festivalu Indiana State Fair, který byl jako projev úcty k pozůstalým a raněným dnes zrušen. V pondělí by měla být vykonána bohoslužba k uctění památky zesnulých.

Zpěvačka Sara Bareilles, která na festivalu vystoupila o něco dříve ten samý den, vzdala hold obětem katastrofy prostřednictvím svého profilu na Twitteru: "Nemám slov a cítím se tak bezmocná. Prosím, pošlete dnes lásku a modlitby do Indianapolis. Bolí mě srdce ze ztrát na životech..."

Krátce po neštěstí se pomocí Twitteru spojili i Jennifer Nettles a Kristian Bush z kapely Sugarland, kteří se v době pádu konstrukce připravovali v backstage na vystoupení. "Jsme v pořádku. Modlíme se za naše fanoušky a lidi v Indianapolis. Doufáme, že se k nám připojíte. Potřebují teď vaši sílu," vyzývají své fanoušky Sugarland. Děsivá videa z místa tragické události následně obletěla celý virtuální svět. text: map, zdroj: NME
zavřít