Tři sestry: jachtařský tým vyhrál mistrovství v Řecku

Vydáno 16.08.2011 | autor: PR

Tři Sestry Sailing Team v čele s kapelníkem stejnojmenné skupiny Tomášem Magorem Doležalem a kormidelníkem Milanem Hájkem na jachtě Three Sisters dosáhl vítězství v mistrovství v jachtingu v Řecku.

Tři sestry: jachtařský tým vyhrál mistrovství v Řecku Tři sestry: jachtařský tým vyhrál mistrovství v Řecku

sestry_lodTo se uskutečnilo v druhém srpnovém týdnu (6.-12. 8.) na ostrově Skopelos. Výborně obsazeného závodu se účastnilo na 40 jachet, z toho 26 lodí v „sesterské" kategorii ORCi a výsledek je o to cennější, že Tři Sestry vyhrály jako nejlepší loď závodu bez ohledu na kategorie a navíc získaly například skalp předloňského mistra světa, závodního speciálu MELITI IV.

Závod byl rozdělen do jednoho týdne, přičemž šlo o kombinaci krátkých okruhových rozjížděk a delších navigačních etap, tzv.offshorů. V prvním dni se ve slabším větru odjela jedna okruhová rozjížďka, v níž Tři sestry obsadily těsně druhé místo. Hned následující den však česká posádka excelovala na krátké navigační rozjížďce.

Následující den se stal volným (bezvětří) a v den čtvrtý byly na programu tři krátké rozjížďky (triangly). Ta druhá se kvůli měnícím větrným podmínkám na startu Třem sestrám a větším lodím nepovedla, a bylo z toho 11. místo, tedy pro Sestry, stejně jako většinu favoritů, škrtací výsledek. Avšak díky 2. místu z první a 4. místu ze třetí rozjížďky s minimálními časovými odstupy od soupeřů Češi udrželi vedení i po čtvrtém dnu. Na jeho konci se přihnala bouře o rychlosti až 60 uzlů a všichni námořníci byli další ráno rádi, když našli svoje jachty bez újmy.

Silný vítr pokračoval celý den a tak se nezávodilo. Tehdy musel posádku opustit Magor, aby dostál svým koncertním povinnostem, vystřídán svojí ženou Evou. Následovala dlouhá offshore rozjížďka, kde se lámal chleba. Posádka obsadila 2. místo za jachtou MELITI IV-. Poslední den závodu v sobotu panovalo bezvětří, a tak závod byl po poledni ukončen. Tři sestry vyhrály nejen celkově, ale samozřejmě svoji kategorii ORCi a navíc získaly putovní pohár pro nejlepší loď závodu.

zdroj: TZ, mp 

zavřít