VYJÁDŘENÍ POŘADATELŮ K SEMTEX CULTURE

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Depo Crew, organizátoři sobotního festivalu v pražském plaveckém areálu Slavie SEMTEX CULTURE, nám poslali své prohlášení k akci, které doplnili o několik fotek.

VYJÁDŘENÍ POŘADATELŮ K SEMTEX CULTURE VYJÁDŘENÍ POŘADATELŮ K SEMTEX CULTURE

Semtex Culture music festival Praha 2005
oficiální vyjádření pořadatele

Sobotní vícežánrový hudební open air festival Semtex Culture 2005, jehož organizaci zajišťovala produkční agentura Depo Crew, proběhl i přes nepříliš vlídné počasí v hodně dobré náladě. Celý letní plavecký areál Slavia se tak na jediné červnové odpoledne (sobota 4.6. od 12 do 22 hodin) proměnil stejně jako loni Štvanice v místo, kde se setkaly různé generace, kultury a hudební styly „pod jedním nebem“.


První polovina festivalu byla za nepříznivé asistence všemocné přírody - v tomhle případě vytrvalého deště, nicméně kolem páté hodiny odpolední se počasí udobřilo a defakto ta programově lepší část festivalu již proběhla bez problémů. Vystoupili všichni ohlášení účinkující, tj: na hlavní Semtex Stagi se živě představili DJ Wich, 100°C, Iva Frühlingová, Moimir Papalescu & The Nihilists, Sunshine, Mig 21 a především headlineři a hřeb celého včerejšího festivalu - Monkey Business, kteří „to stihli“ a pokřtili své nové album „Kiss Me On My Ego“.Na následné afterparty v klubu Abaton živě vystoupili Roe Deer, Al-Yaman, Khoiba a Skyline (ti bohužel až v hodně ranních hodinách). Na Erektus Stagi v odpoledni vystoupila avizovaná squadra Living Legends feat. Mystik Journeymen, Grouch, Eligh, Scarab, Bicasso, dále též domácí Prago Union, k vidění byla turntablism exhibice brněnských Illuzionists, tj. DJ´s Opia, Chocolatic, Nesser a Maztah. Za zmínku též stojí nekompromisně krutej freestyle battle v podání zlínského Idei a brněnského pardála Tafroba. Jinak k vidění (a hlavně slyšení byli deejay´s Sticky Dojah (D) a Bart, kteří navíc dělali v průběhu odpoledne hudební doprovod při breakdance jamu NGS, Semtex Squad, Ultimate bboys... a hakisak exhibici České footbagové asociace.Na afterparty od 22:00 v Abatonu proběhli avizované rapové živáče MC Cába & DJ Side a P-13 + DJ Skupla, DJ Tuco (UK). Ještě bychom rádi zmínili třetí hudební scénu letošního Semtex Praha festivalu - Green Arenu, která letos patřila breakbeatu a drum´n´bassu. Tam zahráli: DJ LPD, DJ Kaplick (breakbeat.cz), DJ Koogi (shadowbox.cz), DJ Philip TBC (shadowbox.cz) a na afterparty v Abatonu to byli DJ Liquid A, DJ Babe LN, DJ Katcha a DJ IM Cyber. Příjemným zpestřením bylo též Summer Cinema, kde se kromě promítání filmů představili divadelní spolky: D.I.S.Harmonie - "Stavební spojení", divadlo Extreme - Někdo to rád sýr, K-Hill a Buben - Listování - Rakovinu nevyléčíš.Ranní počasí znatelně poznamenalo celkovou návštěvnost letošního festivalu, nicméně i přes tuhle nepřízeň se nakonec na Slavii dostavilo celkem 4.000 lidí. Celý festival by stejně jako loni těsně po 22:00 zakončen velkým ohňostrojem a pak už byla v plánu zmiňovaná afterparty v Abatonu, která jela až do ranních hodin. foto Aleš Mikulecký

zavřít