Exkluzivně: River Jordan nabízejí ochutnávku z chystaného alba Calling Ambulance

Vydáno 30.08.2011 | autor: redakce

Pražští River Jordan pomalu dokončují práci na novém albu Calling Ambulance. iREPORT.cz exluzivně přináší ochutnávku z této desky, song Hit and Run, kde si zahostoval i zpěvák kapely NiceLand Michal Motyčka.

Exkluzivně: River Jordan nabízejí ochutnávku z chystaného alba Calling Ambulance Exkluzivně: River Jordan nabízejí ochutnávku z chystaného alba Calling Ambulance

 
rjnl2"S NiceLandem jsme se znali už od dob The Airbags a myšlenka jeho hostování na našem albu se rozvinula před samotným natáčením. Konkrétní skladbase poté určila vpředvečer nahrávání zpěvů přímo na hotelu během pobytu ve studiu při improvizaci. Naznačili jsme si, kde bychom jsme se měli potkat a Hit And Run byla nejblíž. Oboustranně nám sedla podobnou energií v muzice, kterou děláme ve vlastní tvorbě. Dokonce jsme společně s Nicelandem na pokoji složili text na jednu ze skladeb (pozn.red.-The Season Opens), byl to hodně inspirující večírek...“ říká o spolupráci s úsměvem zpěvák Michal Škrabák

Jako další host se objeví v akustické skladbě Terezie Kovalová se svou harmonickou hrou na violonchello. Party do této balady byly složeny v parku Stromovka a dotáčeny ve studiích Radia Rockzone. Na albu se stejně jako na debutu podílel digitálními aranžemi a producentským dohledem Tomáš Frode z kapely ImodiumriverjordanAlbum je hotové a termín vydání je na spadnutí. K pilotnímu singlu již vzniká hudební klip s elitními herci z české divadelní a filmové scény. Pokud budete chtít slyšet další ukázky, které kapela přislíbila postupně zveřejnit, nezapomeňte navštěvovat stránky kapely. 

Kapela River Jordan (exThe Airbags) se uvedla v září 2009 se svým debutem Fighting The Demons Within, oceněné hudebním serverem iPUNK.cz jako druhé nejlepší album CZ/SK 2009. Album spojovaly tvrdé kytary a alternativní koncepce skladeb, které mnohé fanoušky původní formace The Airbags, kde členové River Jordan působili, mohly zaskočit. Po dvou letech se River Jordan vrací s druhým albem plným melodií s názvem Calling Ambulance, a je to návrat silných hudebních linií a melodické naléhavosti. K natáčení alba si přizvali zvučné hosty, kteří se podíleli nejen na tvorbě skladeb, ale i samotných textů. 

zdroj: TZ, foto: Petr Klapper, archiv kapely
http://listn.to/riverjordanmusic
http://bandzone.cz/riverjordan 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít