Queen dnes vydávají DVD s čtvrt století starým vystoupením ve Wembley

Vydáno 04.09.2011 | autor: PR

Dnes (5. září) vychází DVD se záznamem dvou koncertů Queen ze stadionu ve Wembley, kam kapela zavítala před 25 lety v rámci turné Queen's Magic Tour.

Queen dnes vydávají DVD s čtvrt století starým vystoupením ve Wembley Queen dnes vydávají DVD s čtvrt století starým vystoupením ve Wembley

queen_wembleyV červenci tohoto roku tomu bylo již 25 let, kdy Queen odehráli dva koncerty ve Wembley. Šlo o poslední koncertní šňůru s Freddie Mercurym, která se tehdy uskutečnila po vydání desky A Kind Of Magic. Oba koncerty v rámci Queen's Magic Tour byly logicky vyprodány.

DVD se sobotním koncertem vyšlo již v roce 2003 a zaznamenalo tehdy rekordní prodeje - v Anglii získalo čtyřnásobnou platinu, v Americe těch platinových ocenění bylo dokonce pět.

Nyní vychází koncertní DVD v remasterované podobě, navíc v novém stereo mixu s 5.1. zvukem a ještě k tomu s bonusy. Fanoušci Queen si totiž od 5. září, kdy DVD vyjde, budou moci vychutnat poprvé jak sobotní, tak i páteční koncert Queen ve Wembley. 

Prvním bonusem je nové interview s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, které bylo natočeno v letošním roce. Tím druhým bude téměř půlhodinový dokument z roku 2003 s názvem The Wembley Weekend, ve kterém žijící členové kapely vzpomínají na zmiňované turné a legendární vystoupení ve Wembley.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude tajně natočený materiál ze zkoušek na Queen's Magic Tour.

Komu by i to bylo málo, bude moci sáhnout po limitované deluxe verzi, která bude kromě dvou DVD obsahovat i dvě audio CD se zvukovým záznamem koncertu.
zdroj: TZ, mp 

zavřít