Depeche Mode a Patti Smith přezpívali skladby z Achtung Baby

Vydáno 11.09.2011 | autor: redakce

Slavná deska Achtung Baby vyšla před dvaceti lety, U2 se proto rozhodli vydat bohatou reedici a ruku k dílu přiložili i Depeche Mode, Patti Smith nebo Jack White.

Depeche Mode a Patti Smith přezpívali skladby z Achtung Baby Depeche Mode a Patti Smith přezpívali skladby z Achtung Baby

u2-achtung-babyAchtung Baby vyšlo 19. listopadu 1991, U2 proto usoudili, že nastal ten správný čas vydat reedici, a to hned v pěti verzích (ani jedna z nich ale nebude remasterovaná a nabídne původní zvuk).

Ta nejluxusnější bude k mání za více jak 300 liber a prodávat se bude v magnetické krabičce. Uvnitř najdete šest CD, čtyři DVD s klipy a koncerty, vinyly, knihu, časopisy a Bonovy brýle.

Daleko zajímavější je ale hudební stránka, Achtung Baby se totiž dočkala několika zajímavých cover verzí, o které se postarali Damien Rice, Patti Smith, Jack White nebo Depeche Mode. Došlo na skladby So Cruel, One, Love Is Blindness a Until The End Of The World.

Informaci médiím přinesl sám Bono na filmovém festivalu v Torontu, kde uvedl From The Sky Down, nový dokument o U2 zachycující přípravy Achtung Baby.

 mp
depeche mode_video
zavřít