Jasná páka slaví kulatiny novým albem a vyjíždí na turné

Vydáno 14.09.2011 | autor: PR

Jasná páka letos slaví třicet let od založení, a co by to bylo za oslavu bez nového alba a turné! O tom, že to David Koller a Michal Ambrož myslí vážně, svědčí nový singl s názvem No Sex, No Drugs a sedmnáct koncertních zastávek – tour začne 20. září koncertem v Plzni.

Jasná páka slaví kulatiny novým albem a vyjíždí na turné Jasná páka slaví kulatiny novým albem a vyjíždí na turné

koller_pakaV roce 2006 uběhlo 25 let od založení Jasné páky a při té příležitosti skupina Hudba Praha, jako ideová pokračovatelka, uspořádala výroční turné. Za tímto účelem se spojila s výraznou postavou brněnské nezávislé scény Petrem Vášou, se kterým se již v minulosti potkala při příležitosti oslav desetiletého výročí.

Zároveň se sešli po letech dva zakládající členové Jasné páky David Koller a Michal Ambrož a domluvili se, že při příležitosti otevření nového pražského multikulturního centra MeetFactory by mohla zahrát i v nějaké podobě tato kapela.

Slovo dalo slovo a po mnoha letech skutečně mohli diváci a posluchači slyšet některé písně této dnes už „kultovní kapely". Zážitek z výše uvedeného koncertu v M.F. byl spouštěcím mechanismem domluvy Davida a Michala s Petrem o možném comebacku.

Michala Ambrože, Davida Kollera a Petra Vášu v kapele doplňují: kytarista Vladimír Zatloukal, basista Marta Minárik, (dlouholetá spolupráce s Davidem Kollerem v Lucii a Kollerbandu). Tradiční ženské vokály obstarávají zpěvačka Petra Studená a dcera Michala Amrože Magdalena Ambrožová. Na housle, klávesy a kytaru hraje Radovan Jelínek (Nšo-či, Divoký srdce).

Jasná páka připravuje nové CD – vydání je plánováno na jaro 2012. K výročí si kapela připravila ochutnávku nové tvorby - pilotní singl No Sex, No Drugs.


Turné – Jasná Páka – 30 let

20.9. Plzeň (Zach's Pub)
21.9. Karlovy Vary (Klub Paderewski)
22.9. Zlín (zámek)
23.9. Třebíč (Národní dům)
24.9. Bezno u MB (KD)
1.10. Bílina KC (Kaskáda)
7.10. Pardubice (Žlutý pes)
8.10. Králíky (Na střelnici)
12.10. Olomouc (U-klub)
14.10. Kolín (U Vodvárků)
15.10. Prysk
19.10. Brno (Musilka)
22.10. České Budějovice (KD Vltava)
26.10. Praha (KC Vltavská)
27.10. Uherské Hradiště (Mír)
28.10. Polička Divadelní klub
29.10. Krnov (Kofola Music club)zdroj: TZ, mp

zavřít