Syn Leonarda Cohena míří do Prahy, v prosinci zahraje v Divadle u Hasičů

Vydáno 28.09.2011 | autor: redakce

Zpěvák a skladatel Adam Cohen, syn slavného Leonarda Cohena, zahraje v rámci celosvětového turné premiérově v Čechách. Šestého prosince vystoupí v Divadle U Hasičů. Cohen mladší právě vydává své album Like A Man.

Syn Leonarda Cohena míří do Prahy, v prosinci zahraje v Divadle u Hasičů Syn Leonarda Cohena míří do Prahy, v prosinci zahraje v Divadle u Hasičů

adam_cohen_clanekAdam Cohen se narodil v kanadském Montrealu, a jak sám poznamenává, trávil dětství v prostředí přímo “nasáklém” uměním. Není tedy překvapením, že se vrhl právě na dráhu hudebníka. Svoji první desku vydal Cohen v roce 1998 a postupně pokračoval v hudebním sebezdokonalování.

Like a Man je Cohenova čtvrtá deska, která zároveň opouští původní pop-rockové stylizace jiných jeho desek. Sympaticky odkazuje na rodinné dědictví v intimních folk-popových aranžmá. Leonard Cohen je z nové desky svého syna také nadšený. Adam Cohen si však zachovává odstup. Nekopíruje, pouze elegantně a skromně odkazuje na hudbu svého otce.

Těsně před Prahou navštíví Cohen Vídeň a švýcarské Lausanne, po Praze zamíří do Polska a Turecka. V Praze si Cohen zahraje společně se speciálním hostem, zpěvačkou, kytaristkou a cellistkou v jedné osobě, Mai Bloomfieldovou.Text: TZ, kofo

zavřít