Konec pirátství v Čechách? iTunes konečně v provozu i u nás

Vydáno 29.09.2011 | autor: redakce

Od včerejška si i čeští fanoušci mohou legálně stahovat hudbu prostřednictvím iTunes Store. V nabídce budou tuzemští i zahraniční interpreti. Podrobnosti o stahování filmů či seriálů zatím nejsou zveřejněny.

Konec pirátství v Čechách? iTunes konečně v provozu i u nás Konec pirátství v Čechách? iTunes konečně v provozu i u nás

itunes-store 1Ceny hudebních titulů jsou přiznivější, než pokud si koupíte CD v tuzemském kamenném obchodě. Platby probíhají v eurech.

V rámci celosvětové promo akce nabízí český iTunes Store některé interprety v akci, či dokonce zdarma. Momentálně si můžete zdarma stáhnout pět písní od Coldplay.

Mezi interprety naleznete například Jaromíra Nohavicu, Tomáše Kluse, Tata Bojs a spoustu dalších, nechybí ani nahrávky Karla Gotta nebo dokonce skupiny Brutus.

V Česku se navíc plánuje spuštění dalších dvou podobných projektů. Jedním z nich ClickMusic, kde by však měli být k dispozici pouze čeští interpreti. Další právě startující projekt je MusicJet, odkud by si fanoušci mohli stahovat muziku za měsíční paušální poplatek.

Kromě České Republiky byl iTunes Store spuštěn také v Bulharsku, Kypru, Estonsku, Maďarsku, Litvě, Lotyšsku, Maltě, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Slovinsku.

text: kofo 

zavřít