Arakain vyráží na podzimní turné k novému albu Homo Sapiens..?

Vydáno 04.10.2011 | autor: redakce

Arakain vydali letos nové album Homo Sapiens..? Úspěšně jej odprezentovali na jarním turné a nyní se chystají na část podzimní. Kapela obměnila playlist, k slyšení budou i skladby, které na jaře nebyly zařazeny. Turné začíná 14. října v olomouckém S-cube a bude čítat zhruba patnáct koncertů. Arakain se dále zastaví například ve Zlíně, Vyškově, Dvoře Králové nebo Praze.

Arakain vyráží na podzimní turné k novému albu Homo Sapiens..? Arakain vyráží na podzimní turné k novému albu Homo Sapiens..?

arakain2011Kromě běžných koncertů se kapela zúčastní i dvou speciálních. Budou jimi Rocková noc, která se uskuteční 5. listopadu v Albrechticích nad Vltavou, a Předvánoční Metalománie, která proběhne 24. listopadu v legendárním klubu KC Vltavská v Praze.

Připomeňme, že jarní sezóna byla pro Arakain velmi úspěšná. Už na první koncert, který proběhl na tradičním místě v Polné u Jihlavy zavítalo na 800 fanoušků. Koncert v Prostějově pak byl dokonce několik dnů před datem konaní beznadějně vyprodán.

Úspěšnému turné předcházel i velký zájem o nové CD Homo Sapiens..?,  kdy číslovaná limitovaná edice byla rozebrána během první dvou měsíců. Kapela zároveň ještě před zahájením jarní části turné představila svůj nový videoklip k písni Marat, který se rovněž setkal se zájmem ze strany fanoušků a do nynějška se drží na předních místech hitparád.

Arakain nezahálel ani během letní festivalové sezóny, kdy vystoupil na festivalech jako Votvírák, Benátská noc, Czech Rock Block a mnohých dalších. Důkazem zájmu o kapelu může být i fakt, že se letos opět umístila v užší nominaci Hudebních festivalových cen. Dodejme jen, že se fanoušci už nyní mohou těšit na následující rok, kdy kapela oslaví 30. výročí, a které se ponese opět ve velkém duchu.


Termíny turné

14.10.          Olomouc, S-cube (bývalý S-klub)

15.10.          Uhlířské Janovice, VOD Kooperativa

22.10.          Dvůr Králové nad Labem, ZC – Zálabí

27.10.          Svratouch (Hlinsko), Sokolovna

28.10.          Zlín, Masters of Rock Café

5.11.            Albrechtice nad Vltavou, KD – Rocková noc

12.11.          Chlumec nad Cidlinou, Sokolovna

18.11.          Brloh (Český Krumlov), KD

19.11.          Blovice (Plzeň-jih), Lidový dům

24.11.          Praha, KC Vltavská - Předvánoční Metalománie

25.11.          Hořovice, Společenský dům

3.12.            Dlažov, Bigbítová hospoda

16.12.          Vyškov, Rock Pub B -29


Text: TZ, kofo
zavřít