Xindl X na turné přesvědčí fanoušky, že F**k není sprostý slovo

Vydáno 10.10.2011 | autor: redakce

Po třech letech na scéně se Xindl X vrací tam, kde začínal. Na svém podzimním akustickém turné F**k & Country Tour se fanouškům představí jako folkový písničkář. A chystá se je přesvědčit, že „F**k není sprostý slovo."

Xindl X na turné přesvědčí fanoušky, že F**k není sprostý slovo Xindl X na turné přesvědčí fanoušky, že F**k není sprostý slovo

xindl x_elektro
Fanoušci se prý mohou těšit na staronové aranže svých oblíbených písní i novinky z připravovaného čtvrtého alba. Dvouhodinový program divadelního akustického turné F**k & Country Tour bude tedy na rozdíl od klasických Xindlových vystoupení na festivalech velkým překvapením. Složení kapely, jež zpěváka na pódiu doprovází již více než rok, však zůstane beze změny. Diváci tak vedle frontmana uvidí také Dalibora Cidlinského mladšího, Jana Cidlinského, Davida Landštofa a Josefa Štěpánka.

Xindl X
prozrazuje: „Všichni z kapely máme folkové, countryové či bluegrasové kořeny, takže se těšíme, jak naši oblíbenou dřevní muziku spojíme s moderním popovým písničkářstvím. Každý z kluků hraje na několik nástrojů, což chceme využít a během akustických koncertů jich vystřídáme co nejvíc. Tak můžete očekávat hodně pestrý a rozmanitý hudební zážitek. Věřím, že kamarádům z osady dokážeme, že co se hraje v rádiu, se dá hrát i u táboráku. A ostatní přesvědčíme, že f**k není sprosté slovo."

Současně s podzimní koncertní šňůrou vychází také nové CD Xpívánky, které je v prodeji už od 1. října. Na dvou deskách hudebník představí všech sedmadvacet písní z předchozích desek Návod ke čtení manuálu a Praxe relativity, nahraných tak, jak vznikly – tady s akustickou kytarou. Pro zájemce bude také ke koupi Xpěvník, ve kterém budou všechny písně rozepsané v notách a akordech. Xpěvník se na pultech objeví o měsíc později než dvojcédéčko Xpívánky.

F**k & Country Tour 2011*

13. 10. Palác Akropolis - Praha
16. 11. OKO - Havlíčkův Brod
22. 11. Východočeské divadlo - Pardubice
23. 11. KD Vítkovice - Ostrava
29. 11. Divadlo, estrádní sál - Příbram
30. 11. Městské divadlo - Jablonec nad Nisou

ks

zavřít