Oceán vydává tři nové skladby a vyráží na podzimní koncerty

Vydáno 20.10.2011 | autor: redakce

U příležitosti dvacátého výročí prvního vydání připravil Oceán pro letošní podzim reedici své „dvouapůlté“ desky (2 ½). Album s názvem 2 ¾ vyjde oficiálně 3. 11. a jak už název napovídá, nepůjde o pouhou reedici.

Oceán vydává tři nové skladby a vyráží na podzimní koncerty Oceán vydává tři nové skladby a vyráží na podzimní koncerty

02_ocen_promo
Kompletně remasterované album 2 ½ bude doplněno třemi dosud nevydanými či předělanými skladbami v podání nové zpěvačky Jitky Charvátové. Album se tak vedle jarního singlu Odlesk tvůj má stát předzvěstí nové desky Oceánu plánované na podzim příštího roku a naznačit směr, kterým se kapela hodlá ubírat do budoucna.

„Deska 2
½ byla už v době svého vzniku trochu rarita, protože obsahovala skladby nahrané na různých místech ještě před oficiální první deskou Dávná zem. Využili jsme její reedici a doplnili ji o tři skladby, které jsme ještě chtěli oživit a zařadit do našeho koncertního programu a zároveň si tím definitivně uzavřeli jednu kapelní kapitolu. Na podzim příštího rok chystáme konečně seriózní třetí album s novým materiálem. Celá deska je navíc nově zremasterovaná, takže už hraje skoro tak, jak jsme si představovali v době jejího vzniku,“ říká Dušan Vozáry.

Oceán desku 2 ¾ slavnostně pokřtí a uvede do prodeje 5. 11. v rámci koncertu na každoročním setkání fanoušků v pražském klubu Matrix.

TERMÍNY PODZIMNÍCH KONCERTŮ OCEÁNU:
5. 11. Praha – Matrix
11. 11. Pelhřimov – Strangefest
16. 11. Vsetín – DK Vsetín
17. 11. Trnava – Artklub
8. 12. Plzeň – Anděl Café
9. 12. Mariánské Lázně – Na Rampě

zdroj: TZ, map, foto: archiv
zavřít