U2 vydávají reedici Achtung Baby, obsahuje až 10 disků

Vydáno 30.10.2011 | autor: redakce

19. listopadu tohoto roku to bude přesně 20 let, kdy irská kapela U2 vydala své fenomenální a dnes již kultovní album Achtung Baby, které mnoho z jejich fanoušků považuje za to úplně nejlepší. Toto kulaté výročí členové U2 oslaví vydáním neuvěřitelné reedice, která bude v té nejnákladnější verzi obsahovat až deset disků.

U2 vydávají reedici Achtung Baby, obsahuje až 10 disků U2 vydávají reedici Achtung Baby, obsahuje až 10 disků

 
morocco2Reedice bude mít hned několik podob. Ta nejzákladnější nebude nikterak obohacena, půjde pouze o nové vydání původního alba, které navíc nebude ani remasterované. Důvod je více než prostý - členové jsou se zvukem Achtung Baby i po dvaceti letech naprosto spokojeni.

Dvojdisková verze bude obohacena o bonusový disk s b-stranami a raritkami. Velký zájem bude jistě i o limitovaný The Vinyl Box Set se šestnáctistránkovým bookletem a čtyřmi vinyly, z nichž dva budou čiré a nabídnou rovněž b-strany a několik raritek.

Největší pozornost je ale už nyní věnována Uber Deluxe Edition, která bude disků obsahovat hned deset - šest CD a čtyři DVD. Speciální box bude kromě alb Achtung Baby a jeho následovníka Zooropa vyplňovat i velké množství nikdy nevydaného materiálu, nové úpravy známých písní a b-strany tehdy vydaných singlů. Mezi DVD najdete koncertní Zoo TV: Live From Sydney, dokument o natáčení desky s názvem From The Sky Down, který v Berlíně natočil věhlasný režisér Davis Guggenheim, všechny videoklipy z té doby a další obrovské množství bonusů a nikdy nezveřejněných záznamů.

Součástí bude i pět průhledných 7" vinylů v originálním balení, šestnáct uměleckých tisků převzatých z původního obalu desky, 84-stránková kniha,
jedno vydání fan-klubovského časopisu Propaganda, odznáčky, samolepky a replika muších brýlí, které Bono měl v klipu k písni The Fly.

Ti, kteří si tuto striktně limitovanou verzi nebudou moci pořídit, jistě sáhnou po Super Deluxe Edition. Ta se bude moci pyšnit „pouze" šesti CD, čtyřmi DVD, dvaadevadesátistránkovou knihou v pevné vazbě a šestnácti tisky uvnitř.

 

zdroj: TZ, map 

zavřít