Coldplay zlomili rekord digitální éry, pokořili Take That i Lady Gaga

Vydáno 02.11.2011 | autor: redakce

Coldplay vydali svoji pátou řadovku Mylo Xyloto minulé pondělí. Album teď překonalo dosavadní britský rekord v počtu stažení. Tím se donedávna pyšnili Take That. Novinka je také momentálně v čele britského žebříčku alb, kapela tak sesadila z prvního místa debutovou desku Noela Gallaghera.

Coldplay zlomili rekord digitální éry, pokořili Take That i Lady Gaga Coldplay zlomili rekord digitální éry, pokořili Take That i Lady Gaga

coldplay_myloxylotoSkupina Coldplay si připsala rekord v počtu stažení. Album Mylo Xyloto, které vyšlo minulý týden, překonalo britský rekord v počtu stažení za jeden týden. Během prvních sedmi dnů si desku v obchodech s digitální hudbou pořídilo 83.000 zájemců. Coldplay se tak jako první v historii dostali přes hranici osmdesáti tisíc downloadů. Pomyslný žebříček dosud vedli Take That (79.800) před Adele (76.000) a Lady Gaga (57.000).

Album se možná brzy dostane také mezi historicky nejstahovanější nahrávky. Těm vévodí deska 21 od Adele s celkovým počtem 664.000 oficiálních downloadů. 

Také v Čechách patří Mylo Xyloto na portálu iTunes k nejžádanějším nahrávkám. Deska vede žebříček nejstahovanějších alb právě před Adele, zájem je i o předchozí desky Coldplay. Například album Viva La Vida or Death And All His Friends je momentálně na pátém místě.

První čísla potvrzují předpokládaný zájem fanoušků. V Anglii, kde už existují oficiální výsledky, se prodalo skoro 210 tisíc kopií, což Coldplay vyneslo na vrchol prodejní hitparády. V Čechách je skupina nyní na druhém místě, v čele žebříčku je Tomáš Klus s albem Racek.

Přečtěte si recenzi na album Mylo Xyloto od ColdplayText:TZ, kofo 

zavřít