PŘIJĎTE NA HUDEBNÍ VELETRH

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Třetí ročník Hudebního veletrhu Paha se uskuteční ve Veletržním paláci 22.-25.9. Stovky firem zde budou prezentovat vše, co souvisí s hudbou, nástroji, médii, nosiči atd. Na pěti scénách průběžně vystoupí více než 700 umělců. Nebude samozřejmě chybět ani stánek REPORTU.

PŘIJĎTE NA HUDEBNÍ VELETRH PŘIJĎTE NA HUDEBNÍ VELETRH

Co nabízí pořadatelé letos?

Téměř 90 vystavovatelů, reprezentujících na 450 českých i světových značek představí svoji nabídku na čisté výstavní ploše 2 100 m2, což je o 300 m2 více než v loňském roce. V letošním roce dochází k určitým změnám. Největší distributoři světových značek volí letos poprvé přímou účast, některé firmy se prezentují na více expozicích, aby zdůraznily rozdílnost sortimentu. Vedle tradičních vystavovatelů se účastní i nově vzniklé firmy.

Prezentují se také malé firmy - výrobci mistrovských nástrojů, doplňků, agentur, vydavatelství apod., které rozšiřují nabídku veletrhu. Veletržní palác, který se zvenčí jeví jako netečný monolit, představí po čtyři rušné dny široké hudební veřejnosti vše, co český hudební trh může nabídnout. Jeho členité a kultivované prostory umožňují organizátorům zvládnout nelehký úkol - v jednom prostoru umístit řadu produktů s různou hlučností a navíc přilákat návštěvníky pestrým doprovodným programem, který lze srovnat s republikovými festivaly rozsahem i kvalitou.

Ve velké dvoraně, která tvoří jádro veletrhu, naleznou návštěvníci především elektronické hudební nástroje, v hale B nahrávací techniku, hudební software. V pasáži A, hale A a galerii C představí vystavovatelé jevištní technologie (světlo, zvuk, suport, efekty), v malé dvoraně se prezentují výrobci akustických hudebních nástrojů a hudební vydavatelství. V oblasti profesionální osvětlovací a jevištní techniky se představí na 15 vystavovatelů. Svoje produkty představí nejen v rámci svých expozic, ale některé firmy také přímo v akci při koncertech a na seminářích v rámci sekce světlo a zvuk, kterou letos nově doplní i doprovodný program.

Na pěti scénách vystoupí na 700 umělců, ve dvou seminárních místnostech po čtyři dny představí hudební osobnosti řadu produktů a postupů odborné i širší hudební veřejnosti. Na venkovní scéně, která slouží jako upoutávka, se představí sólisté či kapely jazzového typu či ve stylu world music a etno. V hale A se uskuteční soutěž DJ Champ 2005, která je již po třetí pořádána jako prezentační mistrovství České a Slovenské republiky amatérských DJ. V kinosálu se budou prezentovat jak renomované kapely naší rockové scény, tak bude dán prostor mediálně neznámým, ale hudebně zdatným skupinám, v malé dvoraně proběhnou vystoupení klasických interpretů a souborů, to vše po celou dobu veletrhu.

Ve spolupráci s Českou televizí připravujeme "Páteční Poprask", v sobotu večer se uskuteční přímý přenos koncertu z kinosálu v rámci pořadu "Noc s Andělem". Nově se v kinosále budou konat večerní koncerty – Huvel Ska Night ve čtvrtek, v pátek Soundz Party až do rána a I letos organizátoři připravili ve spolupráci se SAI a SVU konferenci na téma Muzikant a peníze.

Od pátku do neděle proběhnou koncerty na scéně v garážích Veletržního paláce, nedílnou součástí jsou i výstavy fotografií z hudebního života. Na Hudebním veletrhu vystoupí např. tyto kapely či umělci: Čechomor, Divokej Bill, -123 minut, Horkýže Slíže, Gaia Mesiah, Big Band Neratovice, Michal Pavlíček, Marcus Demi (Kingdom Come...), Kühnův dětský sbor, Ralf Jung, Norek, Radim Hladík, Štěpán Smetáček, Jumping Drums, DJ Josef Sedloň, Roman Lomtadze, DJ Pavel Kreidl, MarPo + Charakter, Cocotte Minute, Tygr Gang, Benedikta, Družina, DJ Philip TBC, Panther Tuba Band, Ivan Mládek, Dorian Gray, Trivial (D), Miloš Vacík, X-Jesus (USA), Zina a Stereophonic Punx, Eggnoise Unplugged, Luboš Beňa a Charlie Slavík (SK/CZ)

Veletrh je otevřen od čtvrtka do neděle (22. - 25. 9. 2005) každý den od 10.00 do 18.00, v neděli do 17 h. Vstupné včetně bohatého doprovodného programu je 100 Kč. Více informací a podrobný program na www.huvel.cz. Hudební pedagogové po registraci a studenti hudebních škol vstup zdarma.

Partnery Hudebního veletrhu Praha 2005 jsou Asociace výrobců hudebních nástrojů ČR a Asociace dovozců a prodejců hudebních nástrojů ČR, dále SAI – Svaz autorů a interpretů a SVU – Sdružení výkonných umělců.

zavřít