ANETA LANGEROVÁ NA CD A DVD

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

ANETA LANGEROVÁ vydává koncertní DVD a živé album se záznamem vystoupení z 9. září 2005 v Říčanech.

ANETA LANGEROVÁ NA CD A DVD ANETA LANGEROVÁ NA CD A DVD

V pondělí 7.11., o více než týden dříve než DVD, přichází na trh CD a kazeta s audio záznamem koncertu. Živé album přinese vedle všech skladeb z debutového alba i dvě coververze: písničky Paranoid a Thank U. Více než 66 minut audio záznamu dostalo název Spousta andělů koncert.

Následné DVD obsahuje vedle záznamu koncertu z 9. září v Říčanech i 45-ti minutový dokument, jenž nabízí cestu do Anetiny duše, když zachycuje život kapely ve zkušebně, zákulisí koncertů a na cestách. Dokument natočil Michal Kudláček, režisér videoklipu Voda živá. Jako bonus DVD obsahuje oba videoklipy k písním Hříšná těla křídla motýli a Voda živá.

Záznam živého vystoupení vznikl ve spolupráci s Českou televizí, která se stala partnerkou projektu. Pod názvem Spousta andělů na cestě vychází DVD ve středu 16.11.

Oba nosiče na trh uvádí nový videoklip k živé verzi písni SRDCOTEPEC, o jehož koncovou podobu se postaral střihač Filip Malásek, je ochutnávkou materiálu, který je obsahem dokumentu i koncertu.
Skladba SRDCOTEPEC je zároveň novým singlem z alba SPOUSTA ANDĚLŮ, jehož se dosud prodalo 115.000 nosičů. Téměř 14.000 se prodalo od července tohoto roku na Slovensku, album se stále drží na nejvyšších příčkách tamní prodejní hitparády. Svoje slovenské fanoušky Aneta přivítá na třech koncertech: 20. 11. v Banské Bystrici, 21.11. v Košicích, 23. 11. v Bratislave.

Vydání DVD a live CD završí pro Anetu velmi nabitý rok, který přinesl vedle komerčního úspěchu debutového alba i ocenění kritiky: při letošním udílení cen Anděl 2005 se stala Objevem a Zpěvačkou roku.Videoklip k písničce Hříšná těla, křídla motýlí získal diváckou cenu za klip roku. V divácké anketě Zlatý slavík zabodovala jako objev roku, při udílení prestižních televizních cen Týtý se stala Zpěvačkou roku.

V září se Aneta stala patronkou dlouhodobého sbírkového projektu Světluška, která pomáhá nevidomým dětem. Zorganizovala koncert v Lucerně, v jehož průběhu se ve spolupráci s ČT vybralo 4.8 milionu korun.www.langerovaaneta.cz
zavřít