Good Charlotte

Vydáno 07.01.2012 | autor: Marta Šindlauerová

Good Charlotte Good Charlotte

 

Good Charlotte je americká rocková skupina z Waldorfu v Marylandu, založená roku 1996. Současná sestava vypadá takto: Joel Madden (zpěv), jeho dvojče Benji Madden (sólová kytara, doprovodné vokály), Paul Thomas (baskytara), Billy Martin (doprovodná kytara, klávesy) a Dean Butterworth (bicí).

Všichni původní členové spolu navštěvovali stejnou střední školu a založení uskupení podobně smýšlejících fandů do hudby tak bylo nasnadě. Zpočátku hráli po menších festivalech a hospodách, vydali i dvě EP. Debutové eponymní album vyšlo roku 2000. Pravé rockové slávy se dočkali až s vydáním druhé řadovky The Young and the Hopeless, které se prodalo skoro pět milionů kusů, i díky průlomovému singlu Lifestyles of the Rich and Famous, který dobyl hitparády nejen v domovině, ale mnohých zemích. Z této desky také pochází dodnes populární pecky jako The Anthem či Girls & Boys. 

Třetí počin The Chronicles of Life and Death už vydávali Good Charlotte jako slavná kapela, očekávání proto byla vysoká. Příliš se je ale nepodařilo naplnit - deska získala smíšené  ohlasy, možná i kvůli lehkému odklonu od zvuku předchozích prací. Nicméně právě z této desky vzešel notoricky známý hit I Just Wann Live, který se stal nakonec vůbec nejznámější písničkou od GC. U kritiků to bylo lepší s další řadovkou Good Morning Revival, skvělé to bylo i s prodeji. Toto dílo obsahuje i skvělé hity The River, kde si zahostovali zpěvák z Avenged Sevenfold a kytarista Synyster Gates, Keep Your Hands Off My Girls a také lehkou odbočku do jiného žánru Dance Floor Anthem. Kapela zažívala své nejlepší časy. Sešup dolů zažili ale hned vzápětí s pátou deskou Cardiology (2009). Poté si kapela pánové dali pauzu, která trvala až do roku 2016, kdy vyšla zatím poslední studiovka Good Charlotte s názvem Youth Authority.

Joel Madden byl od roku 2004 s herečkou Hilary Duff, od roku 2006 se pak začal stýkat s další herečkou Nicole Richie, se kterou je dodnes a má s ní dvě děti. Benji Madden randil s Paris Hilton a nyní je ženatý s herečkou Cameron Diaz.

Diskografie:
Good Charlotte (2000)
The Young and the Hopeless (2002)
The Chronicles of Life and Death (2004)
Good Morning Revival (2007)
Cardiology (2010)
Youth Authority (2016)

Další články interpreta

Simple Plan

Interpreti

vydáno 15.06.2012

zavřít