SIMON DALE V SOBOTU NA MECCAMIXU

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

SIMON DALE, DJ londýnské stanice KISS 100 a klubu Turnmills London, bude tuto sobotu hlavním hostem Meccamixu v holešovické Mecce. Přečtěte si rozhovor.

SIMON DALE V SOBOTU NA MECCAMIXU SIMON DALE V SOBOTU NA MECCAMIXU

SIMON DALE PREMIÉROVĚ VYSTOUPÍ NA PÁRTY MECCAMIX V SOBOTU 10.12. 2005 V KLUBU MECCA. O VYRŮSTÁNÍ V RODINĚ HOLLYWOODSKÉHO HERCE, O AKTIVITÁCH LONDÝNSKÉHO KISS FM, KTERÉ KAŽDÝ DEN POSLOUCHÁ 11 MILIÓNŮ POSLUCHAČŮ, O SLÁVĚ A SAMOZŘEJMĚ O MUZICE, JE TENTO ROZHOVOR.

Jsi součástí londýnského KISS 100, řekni nám něco o jeho aktivitách, jací umělci & DJs pod vás spadají?
KISS 100 je čistě taneční městská hudební stanice. Díky této skvělé kombinaci na stanici vystupují umělci a Djové jako třeba Mariah Carey, Sean Paul, Usher, Dave Morales, Danny Rampling, Dave Mothersole, Paul Van Dyk, Armand Van Helden. A seznam residentních DJs radia Kiss čítá jména jako Tall Paul, Judge Jules, Dave Pearce anebo Steve Smart....

Jaké akce KISS FM pořádá? 
Má prsty v těch největších na světě, mezi něž patří třeba Homelands, Creamfields, Miami Winter Music Conference, Love Parade, Glastonbury a nekonečný seznam klubových akcí. V neposlední řadě je londýnské KISS FM zodpovědné za největší ceremoniál v oblasti Dance & Urban Music, jednoduše zvaný THE KISS AWARDS.

Jaký program u vás může posluchač slyšet? Máte např. známou Saturday Show, ale jak si ve skutečnosti stojí třeba v porovnání se slavnou show na BBC 1 Peta Tonga?
Ta, o které mluvíš, se jmenuje Floorfilliers with Steve Smart a předtavuje skutečně tvrdou konkurenci jakémukoliv podobnému programu, který běží proti ní. Steve Smart dokáže zahrát vybalancovanou směs komerčnějších pecek a promixovat ji se skutečně dirty house zvukem, a to každou sobotu od 20 hod. Srovnávat Tongovu show s čímkoli jiným je velmi obtížné, protože tato je dlouhodobě spojována s národní identitou a Pete operuje s takřka bezedným rozpočtem BBC, a tak si prostě může dovolit daleko víc než kdokoli jiný.

Jsi ze známé herecké rodiny, jaké bylo tvé dětství? 
Pokud jsi synem slavného otce, neobejde se to s oběma stranami mince. Na jedné straně to přitahuje holky, na druhé se ti pak lehce stane, že zjistíš, že se s tebou chtějí vyspat právě jenom kvůli otcově slávě. Taky se musíš smířit, což je zvlášť v průběhu dětství velmi obtížné, že tvůj rodič je vlastně jen napůl tvůj, protože stejně tak patří komukoliv, kdo po něm na ulici chce fotku, autogram nebo třeba jen několik minut jeho času. Jinak můj táta Alan Dale hrál v seriálu Neighbours, a pak hodně hrál v amerických seriálech jako Pohotovost, Akta X a dalších jako West Wing, 24, The OC, NCIS a celoveřerních filmech třeba s Harrisonem Fordem v Detektivové z Hollywoodu, Piercem Brosnanem v Když se setmí ard.

Myslíš si, že fakt, že jsi celé dospívání strávil vlastně v tomto prostředí, ti pak také pomohlo s kariérou DJe?
Zcela jistě mě obohatilo být svědkem, jak rychle může zmizet lehce nabitý úspěch v showbusinessu, pokud to člověk nebere dostatečně zodpovědně a s respektem. Opravdu jsem zažil stovky lidí, kteří totálně přestali kontrolovat svoje ego a velmi rychle se po nich slehla zem. Toto se snažím mít stále na vědomí a považuju za velké privilegium, že mohu dělat to, co dělám, cestovat po světě, hrát hudbu, dělat rozhovory a ještě za to brát peníze" Pokud budu pokračovat v respektování toho, co dělám, potrvá to i nadále.

Co považuješ za svůj hudební vrchol?
Za svůj největší Djský počin, na který jsem opravdu pyšný, považuju opening set na Love Parade v Severní Anglii v červnu 2005 pro 40.000 lidí, což byla neuvěřitelná akce a hladina adrenalinu v mém těle dosáhla asi nejvyšší úrovně.

A co práce pro rádio? Jak vypadá tvůj obyčejný den?
Hlavně musím říct, že jsem opravdu vděčný za vysílací čas, vstanu kolem sedmé, a pak jdu po Oxford Street do budovy KISS FM přímo v centru Londýna. Vypiju kafe, přečtu si noviny a jdu na ranní show, která začíná v devět a končí kolem oběda po 12 hod. Večer buď někde hraju anebo si jdu prostě jen někam sednout.

Jak bys popsal styl, který hraješ?
Na rádiu hraju mix komerčních pecek s housem, v klubech pak dirty, bassline-heavy house music.

Byl jsi už někdy v Praze? 
Jeden z hlavních důvodů, proč jsem se odstěhoval z mé domovské prosluněné Austrálie do Londýna, byla touha objevovat překrásná města starého kontinentu - právě taková jako je Praha. Praha je město, které jsem chtěl navštívit celá léta, ale příležitost přišla až teď. Kamarád se odsud vrátil asi před rokem a vyprávěl o ohromující architektuře, skvělém jídle, krásných ženách a levném pivu a od té doby jsem se nepřestal těšit až se sem jednou vypravím.

 
zavřít