Pearl Jam se vrací do Čech, zahrají tu po šesti letech

Vydáno 10.01.2012 | autor: redakce

Pearl Jam se 2. července 2012 počtvrté vrátí do České republiky. Stejně jako na posledním koncertě před šesti lety vystoupí v pražské O2 Areně.

Pearl Jam se vrací do Čech, zahrají tu po šesti letech Pearl Jam se vrací do Čech, zahrají tu po šesti letech


pearljam_02_lrPearl Jam oznámili sérii koncertů a na seznamu nechybí ani Praha, která se v tuto chvíli zařadí mezi 10 evropských měst, kde se kapela letošní léto představí. Pearl Jam loni oslavili 20. výročí své existence, při této příležitosti vydali reedice starých alb, knihu a natočili dokument. K němu pořídili i povedený soundtrack.

Pearl Jam je hudební skupina, která vznikla v roce 1990 v Seattlu. Jsou považováni za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let. Jejich jméno je úzce spojeno s hnutím grunge.

Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) a společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers, Jackem Ironsem, nahráli pár demo skladeb, nicméně jim stále ještě chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder. Velmi brzy pak vznikly základy prvních písní Pearl Jam (Alive, Once).

Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991 a měla obrovský úspěch. Následovala alba Vs., Vitalogy a další. Od svého vzniku prodali Pearl Jam okolo 60 milionů kopií svých alb po celém světě. Kapela má na svém kontě 9 studiových alb, několik živých nahrávek, jednu kompilaci b-stran singlů a kompilaci největších hitů.

Do České republiky přijíždějí Pearl Jam počtvrté. Poprvé se tu představili 15.11. 1996 na turné k desce No Code, jejich druhá návštěva se odehrávala v rámci propagace nahrávky Binaural a naposledy se představili fanouškům v pražské O2 areně před šesti lety.zdroj: TZ, map 


kopie - pearljam_01_lr

 

zavřít