Elektroničtí The Cinematic Orchestra se po pěti letech vrací do Prahy

Vydáno 17.01.2012 | autor: redakce

The Cinematic Orchestra se vrací do Prahy, tentokrát s novinkami z chystané desky, které představí 18. ledna v pražském Lucerna music Baru.

Elektroničtí The Cinematic Orchestra se po pěti letech vrací do Prahy Elektroničtí The Cinematic Orchestra se po pěti letech vrací do Prahy

cinematicorchestraOsobitá kapela pohybující se na pomezí jazzu, soulu, funky, hiphopu a blues nabídne českým fanouškům na Conference největší hity a zároveň zahraje několik nových skladeb. Dlouho očekávaná nová deska The Cinematic Orchestra má podle zpráv z Ninja Tune vyjít během roku 2012.

Poslední regulérní album zatím vydali v roce 2007. Přestože deska Ma Fleur patří k tomu nejlepšímu, co parta kolem Jasona Swinscoe vydala, lační hudební fanoušci si žádají nový materiál. Skvělý živák Live at the Royal Albert Hall nebo DJ Mix Late Night Tales je sice potěšili, ale neuspokojili naplno. Ostatně materiál z Ma Fleur a předchozích Motion (1999) a Every Day (2002) bylo poslední, co čeští příznivci slyšeli na vlastní oči ve vyprodané Roxy.

Doby, kdy student umění Swinscoe rozesílal prvotiny ovlivněné filmovými soundtracky z 50. a 60. let kamarádům jazzmanům, aby do nich na dálku nahráli své party, jak vzniklo debutové album Motion, jsou dávno pryč. Nyní jsou The Cinematic Orchestra elektronickou superstar, nejopečovávanějším koněm Ninja Tune.

U filmové hudby ovšem Swinscoe a jeho přátelé zůstali. V roce 2008 dokonce složili hudbu k animovanému dokumentu z dílny Walta Disneyho The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos. Soundtrack nahraný s londýnským metropolitním orchestrem nakonec získal cenu na filmovém festivalu Jackson Hole Wildlife. Zatím posledními skladbami, kterou The Cinematic Orchestra dali najevo, že se s nimi stále má počítat, jsou Entr'acte, hudba k němému dvacetiminutovému dadaistickému filmu z roku 1924 a Manhatta, soundtrack k jedenáctiminutovému dokumentu z roku 1921.zdroj: TZ, map
zavřít