Xindl X interview: Novou desku pojmenuju nexindlovsky Láska

Vydáno 06.02.2012 | autor: redakce

Venku sice mrzne, jak když praští, Xindl X už ale plánuje jarní turné. Tentokrát nepůjde o komorní koncerty, ale o pořádný nářez. V květnu Xindl navíc představí první singl k nové desce Láska, jejíž vydání se plánuje na přelom srpna a září letošního roku.

Xindl X interview: Novou desku pojmenuju nexindlovsky Láska Xindl X interview: Novou desku pojmenuju nexindlovsky Láska


Xindl X - foto David CysarCo je plánuješ na letošní rok?
Právě finišujeme na přípravách na natáčení společného videoklipu s kapelou Eddie Stoilow k písni Elita, k níž jsem napsal text a ve které i hostuji. Na obrazovkách by se měl objevit do konce února. Také dokončuji písně pro představení Plantáž s podtitulem Muzikál ve větším než malém množství. Jsou to variace na Čechova, odehrávající se na marihuanové plantáži z pera známého německého dramatika Davida Gieselmanna. Hudbu ke hře složil Tomáš Polák z Mig21 a já píšu texty. Premiéra bude 15.3. v Divadle na Prádle v Praze.
Ve stejný den – tzn. ve čtvrtek 15.3. – startuje naše jarní série deseti koncertů v H – Klubu v Šumperku. Chceme odehrát zhruba dvouhodinový koncert plný písní z našich obou posledních desek, ale i novinky, které dosud na žádném CD nevyšly. A na rozdíl od připravovaného podzimního divadelního turné nečekejte nic komorního. Tohle bude nářez!

Proč jsou koncerty převážně na Moravě?
Na Moravě hrajeme moc rádi, publikum tam vždycky skvěle reaguje. A na podzim tam moc koncertů nebylo, tak nechci, aby si naši moravští fanoušci mysleli, že je zanedbáváme.

A co nová deska?
Nová deska vyjde na přelomu srpna a září, ale na nový singl se můžete těšit už v květnu. Zatím máme vybrané dva adepty na singl a váháme, který z nich nasadit jako první.
Deska bude mít nečekaně nexindlovský název Láska. Většina textů je totiž o touze po lásce a o touze po úspěchu a o tom, jak v dnešní společnosti spolu tyhle touhy kolidují.
Hudebně bude také od předchozí desky dost odlišná. Opět se můžete těšit na míchání různých stylů, ale tentokrát jsme do kotlíku hodili jiné než ty minule. Deska by měla být melodičtější a zároveň temnější.
Producentem desky je stejně jako u Praxe relativity Dalibor Cidlinský jr. a natáčím jí s muzikanty z mé současné kapely. Chceme také představit několik zajímavých hostů.
A jak jsem již zmiňoval, na podzim chystáme k nové desce turné. Pojedeme po divadlech, aby si fanoušci mohli nové písně pořádně vychutnat a rozuměli mi každé slovo. Samozřejmě se na koncertech dočkáte všech našich singlů i řady dalších starších písní. Většinu repertoáru ale budou tvořit písně z nového alba.

Xindl_X_006A co kapela? Stále stejné obsazení?
Už dva roky hrajeme spolu s bratry Daliborem a Janem Cidlinskými a s Davidem Landštofem. Od července se k nám navíc připojil kytarista Josef Štěpánek, který s námi dřív občas hostoval. Takže teď nás je pět. Je skvělé, že spolu vycházíme jak po hudební, tak po lidské stránce – ono i na té hudbě je to pak slyšet. Navíc v této sestavě obsáhneme značnou škálu nástrojů, takže se při nahrávání nemusíme ničím omezovat. David kromě bicích, ovládá celou řadu perkusí, Pepa kromě akustických a elektrických kytar ještě kouzlí na rezofonické, lap steel a pedal steel kytary a k tomu ještě na mandolínu a ukulele, Jan Cidlinský kromě baskytary nahrává všechny smyčcové party a Dalibor dělí svou pozornost mezi klávesy, kytary a banjo a kromě toho, coby zkušený hudební producent (pracoval např. S T.Klusem, D. Landou a J. Nohavicou), se ujal i produkce všech našich nahrávek.

Došlo i na změnu managmentu...
Od začátku roku mne s kapelou zastupuje nový management. Kamarád mne seznámil se Zuzanou Jarošovou – bývalou manažerkou kapely Kryštof. Hned od první chvíle mi bylo jasné, že to je člověk, kterého kapela potřebuje. Zuzana pak oslovila ke spolupráci PR manažerku Johanu Turnerovou a nový tým byl na světě.
Termíny a místa jarní série koncertů 2012:
15.3.2012 Šumperk, H-Klub
16.3.2012 Opava, Art Klub
17.3.2012 Ostrava, Barrák
21.3.2012 Brno, Fléda
30.3.2012 Mariánské Lázně, Na rampě
12.4.2012 Olomouc, U-Klub
13.4.2012 Krnov, Kofola Club
14.4.2012 Zlín, Klub Golem
27.4.2012 Rožnov pod Radhoštěm, Společenský dům
28.4.2012 Prostějov, Apollo 13

zdroj:TZ, map

Kopie - Xindl X - foto David Cysar
zavřít