Judas Priest si do Pardubic přivezou irské rockery Thin Lizzy

Vydáno 16.02.2012 | autor: redakce

Rob Halford a jeho kumpáni navštíví v rámci Epitaph Tour také Českou republiku. Koncert proběhne v pardubické ČEZ Areně a půjde o poslední šanci vidět kapelu naživo, protože Judas Priest ohlásili po turné rozpad. Koncert proběhne 8. května a jako předkapela vystoupí irští rockeři Thin Lizzy.

Judas Priest si do Pardubic přivezou irské rockery Thin Lizzy Judas Priest si do Pardubic přivezou irské rockery Thin Lizzy

thiny lizzyOhnivá parta z Dublinu explodovala na scéně v roce 1969 s čerstvým zvukem, vzhledem a postoji. Kapela, v jejímž čele stál Phil Lynott, proslula především skladbami jako Jailbreak, The Boys Are Back In Town, Still In Love With You, Cold Sweat, Emerald a Don't Believe A Word. V pomyslném vrcholu se Thin Lizzy nacházeli v roce 1983.

Následoval však předčasný rozpad, svůj poslední koncert pak odehráli v září 1984. Jen o dva roky později byl svět šokován, když zpěvák, basista a zakládající člen Phil Lynott zemřel ve věku třiceti šesti let.

Thin Lizzy se dali dohromady v roce 1996 na pět let a naposledy před osmi roky. V nové sestavě hrají ve složení Scott Gorham, Brian Downey a Darren Wharton (všichni hráli v původní sestavě), Damon Johnson, Marco Mendoza a zpěvák a kytarista Ricky Warwick.zdroj: TZ, mp
zavřít