Black Sabbath ruší turné, do Prahy přijede jen Ozzy Osbourne

Vydáno 20.02.2012 | autor: redakce

Kvůli vážnému zdravotnímu stavu jsou Black Sabbath nuseni zrušit dlouho plánované turné. Ačkoliv to doposud vypadalo, že Iommi bude připravený se tour zúčastnit, ukázalo se, že jeho problémy jsou závažnější.

Black Sabbath ruší turné, do Prahy přijede jen Ozzy Osbourne Black Sabbath ruší turné, do Prahy přijede jen Ozzy Osbourne


sabbath2011Black Sabbath, kteří koncem loňského roku potvrdili nahrávání nového alba a světové koncertní turné, jsou nuceni změnit svoje koncertní plány.

Důvodem je boj se zhoubným nádorem mízních uzlin, který svádí jejich kytarista Tony Iommi. Black Sabbath proto letos v létě odehrají pouze jediné vystoupení z již naplánovaného turné po Evropě. To se uskuteční v neděli 10. června na festivalu Download ve Velké Británii.

Aby nezklamal promotéry ani fanoušky, Ozzy Osbourne se rozhodl odehrát většinu z již dříve plánovaných termínů Black Sabbath (včetně festivalů) v rámci seskupení nazvaného Ozzy & Friends. Na těchto koncertech vystoupí řada zajímavých hostů; Geezer Butler a Ozzy projeví úctu a podporu svému nemocnému příteli Tony Iommimu ve speciálním Black Sabbath setu. Svoji účast potvrdil i Zakk Wylde, bývalý člen Ozzyho doprovodné kapely.

V jednání je celá řada dalších hudebníků, jejichž seznam, stejně jako zastávky, na kterých se představí, bude brzy zveřejněn.

Tony Iommi pokračuje v léčbě, dělá velké pokroky a těší se, až se bude moci vrátit na koncertní podia. Black Sabbath mezitím ve Velké Británii skládají a natáčejí nové album. Více informací o nové nahrávce Black Sabbath a jejich cestovních plánech bude zveřejněno v dohledné době.

Vstupenky na koncert Black Sabbath zůstávají v platnosti na nový koncert projektu OZZY & FRIENDS, nicméně ti, kteří nebudou mít zájem tuto akci navštívit, budou mít možnost své vstupenky vrátit a obdrží zpět vstupné v plné výši. Vrácené vstupenky budou znovu dány do prodeje a tak je možné, že mnoho věrných fanoušků Black Sabbath, kteří si nestihli vstupenky včas zakoupit, bude mít možnost tuto ojedinělou akci navštívit. Informaci o zahájení refundace vstupenek a začátku prodeje zveřejníme v následujících dnech.zdroj: TZ, map
zavřít