The Straits přivezou do Prahy hity bývalých Dire Straits

Vydáno 12.03.2012 | autor: redakce

Členové Dire Straits přijíždějí pod názvem The Straits do Čech, ve středu 14. března zahrají ty největší hity v Praze.

The Straits přivezou do Prahy hity bývalých Dire Straits The Straits přivezou do Prahy hity bývalých Dire Straits


the-straitsThe Straits, sestávající z bývalých členů Dire Straits, Alana Clarka (klávesy) a Chrise Whitea (sax, zpěv), a hudebníků Stevea Ferroneho (bubeník Toma Pettyho), Terence Reise (hlavní zpěv, kytara), Mikea Feata (basa), Adama Phillipse (kytara) a Jamieho Squirea (klávesy, zpěv), se tento březen vydávají na evropské turné s 18ti zastávkami, při němž poctí svoji návštěvou 14. března i Prahu.

Současnou šňůru, které je přezdíváno The Sound of Dire Straits, odstartovali The Straits počátkem března v Belfastu, vydávají se při ní na koncerty po celé Evropě (např. do Švédska, Německa, Francie, Španělska, Velké Británie a dále). V České republice se The Straits zastaví 14. března v KC Vltavská v Praze.

V nedávném rozhovoru pro Prague Post vypověděl Clark, jeden z původních členů Dire Straits toto: "Původně jsme vytvořili The Straits, abychom mohli zahrát na jedné charitativní akci – byla to ovšem taková legrace, že jsme se rozhodli v tom pokračovat. Jméno The Straits bylo jasnou volbou – v zákulisí jsme tak všichni říkali původním Dire Straits. John Illsley mi řekl, že by se moc našeho projektu chtěl zúčastnit – tehdy mu tak však nedovolily zdravotní problémy. David Knopfler nás celou dobu velmi podporuje, zatímco rozjíždí svoji vlastní sólovou kariéru. Ed Bicknell, který byl manažerem Dire Straits, nás přirovnává k Dire Straits v době, kdy byli na vrcholu. A Mark Knopfler ví, že jeho skladby a odkaz celé původní kapely je v dobrých rukou." Na závěr Clark dodal, že v Praze ani původní Dire Straits, ani současní The Straits ještě neměli tu čest hrát, a že se již těší na město, o němž slyšel mnoho krásného.

Nadcházející evropské turné je přímým důsledkem obrovského zájmu fanoušků si znovu poslechnout tolik oblíbený výběr skvělých skladeb Dire Straits. The Straits Praze předvedou skladby z nejznámějších alb Dire Straits (1978), Communiqué (1979), Making Movies (1980), Love Over Gold (1982), Brothers In Arms (1985) a On Every Street (1991). Fanoušci se dočkají všech největších hitů včetně Money for Nothing, Sultans of Swing, Walk of Life, Romeo and Juliet, Brothers in Arms, Private Investigations, Solid Rock, Tunnel of Love, a mnoha dalších.

zdroj: TZ, map
zavřít