Noid si vzal do parády Oceán, udělal cover Ráchel

Vydáno 12.04.2012 | autor: redakce

Václav Noid Bárta představil svoji novou kapelu loni v březnu a od té doby se nezastavil. Aktuálně dokončují své debutové album, už nyní však vpouští do éteru první ochutnávku z připravované desky v podobě singlu Ráchel. Jde o cover songu, který už v roce 1988 proslavil skupinu Oceán.

Noid si vzal do parády Oceán, udělal cover Ráchel Noid si vzal do parády Oceán, udělal cover Ráchel

kapela_noid"Vždycky jsme se shodovali na tom, že předělávky písniček dělat nebudeme. Jednak naštěstí máme dost vlastního autorského repertoáru a jednak nám coververze přišly jako škrábání se nahoru po cizích zádech. Ale rozhodla náhoda. Osud v podobě televizní show To byl náš hit nám přivedl do cesty právě Ráchel, kterou nám vybrala dramaturgie pořadu. Byla to překvapivá volba i pro nás, nicméně písničku jsme přearanžovali do podoby, která nám, myslím, sedne. Snad se nám i povedla, protože jsme po jejím odvysílání v televizi inkasovali jednu pochvalu za druhou od fanoušků i od kolegů z branže. Řekli jsme si tedy, že když už nám song byl takhle osudově přihrán, byla by škoda toho nevyužít," vysvětluje Václav Noid Bárta s tím, že svůj názor na coververze obecně nezměnil a že Ráchel bude jedinou předělávkou na jinak zcela autorském albu.

„Oceán i samotného Petra Muka jsem měl moc rád. Byla mi blízká určitá melancholie, která z něho vyzařovala. Mám pocit, že skládám v podobném vnitřním rozpoložení," líčí Bárta. „Přiznám se, že jsem ze začátku netušil, jak s Ráchel naložit. Má přece jenom dost specifický styl, navíc tehdy módní syntezátorový zvuk je nám jako rockerům poměrně vzdálený. Ale jak jsem po několika posleších sednul k počítači a začal aranžovat, bylo za hodinku a půl hotovo. Za sebe jako zpěváka jsem přijal výzvu zazpívat Ráchel tak vysoko, jak ji v originále zpíval Petr, někde i výš," doplňuje Noid.

Kapela Noid natočila k Ráchel videoklip, ve kterém se objeví i modelka Eliška Bučková.

zdroj: TZ, map
zavřít