"Gothici" Evanescence v Praze? Už v červnu!

Vydáno 13.04.2012 | autor: redakce

Srdíčka goth-rock-metalistů nyní jistě zaplesají. Američtí Evanescence totiž ohlásili svůj historicky první koncert v České republice. Ten se bude konat 17. června v holešovické Incheba Areně.

"Gothici" Evanescence v Praze? Už v červnu!


Evanescence_foto_91409Arkansasští Evanescence, které v roce 1995 založila skladatelka, pianistka a zpěvačka Amy Lee spolu s kytaristou Benem Moodym, jsou tak trochu raritou.

Nepočítáme-li dvě EP a demo CD Origin, které si vydali vlastním nákladem, pak za sedmnáct let své existence natočili jeden koncertní záznam a pouhá tři studiová alba (včetně loňské novinky). Oč úsporněji však působí jejich diskografie, o to neuvěřitelnější je bilance úspěchů, kterých s těmito nahrávkami dosáhli.

Jejich první oficiální album Fallen z roku 2003 si po celém světě zakoupilo přes 17 miliónů lidí. Jen ve Spojených státech, kde bylo vyhlášeno osmou nejprodávanější deskou roku 2004, bylo certifikováno sedminásobnou platinou a dva roky! okupovalo hitparádu TOP 200 časopisu Billboard. Skupina za něj byla nominována na šest Grammy, které ve dvou kategoriích proměnila ve vítězství. V nominačním seznamu Grammy Awards se Evanescence objevili znovu v roce 2008 - dva roky po vydání druhého alba The Open Door, které získalo platinu za jediný měsíc od uvedení do prodeje a celkem si ho pořídilo na šest miliónů poluchačů.

Evanescence_foto_92438V roce 2009 kapela zahájila přípravy nového alba, které produkoval jeden z nejlepších producentů současnosti Nick Raskulinecz, jenž se v minulosti podepsal např. pod alba Foo Fighters, Alice In Chains, Deftones nebo Stone Sour. Jednoduše pojmenovaná deska Evanescence vyšla 7.října 2011 a jak už je u této kapely zvykem, v prodejní hitparádě Billboard debutovala hned na první příčce. Vrcholky hitparád ji podlehly i v dalších dvaceti zemích světa, stejně tak jako koncertní sály v Anglii, Německu a Francii, které Evanescence vyprodali při listopadovém turné. Bylo proto jen otázkou času, kdy se Amy Lee a spol. do Evropy vrátí...

Bring Me To Life, My Immortal, Going Under, Call Me When You're Sober, What You Want, My Heart Is Broken... Dočkají se tuzemští fanoušci všech těchto hitů? Jelikož se 17.června skupina v Praze představí vůbec poprvé, je to velmi pravděpodobné.zdroj: TZ, map 

Kopie (2) - Evanescence_foto_92438
zavřít