PIXIES KONEČNĚ V ČESKU!

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

Ano, je to tak. Letité modlitby fanoušků byly vyslyšeny. Rockový bůh existuje. Bostonští PIXIES, jedna z nejproslulejších a nejuctívanějších kapel novodobé historie, vystoupí 13.7. v pražské Akropoli. Štípněte se, protože tohle není sen. Here Comes Your Band!

PIXIES KONEČNĚ V ČESKU! PIXIES KONEČNĚ V ČESKU!

Po letech dohadů a přání odstartovali Pixies další kapitolu své existence na podzim 2004, kdy se vydali na původně pouze několikazastávkové turné, které však od té doby prakticky neskončilo. Jsou vítáni jako hrdinové a vzhledem k formě, ve které hrají svá nejslavnější dílka, museli zlí jazykové již dávno přestat podezřívat otce zakladatele Franka Blacka a spol. z čistě finančních pohnutek. Pixies totiž znějí svěže, sami mají ze své hudby velikou radost a z rukávu tahají další a další esa v podobě dávných hitů i méně známých skladeb.
Důkazem jejich zmrtvýchvstání je např. koncertní DVD Sell Out z festivalu ve francouzském Belfort nebo série oficiálních bootlegů z amerických vystoupení, z nichž část byla vždy prodávána jen pár minut po skončení koncertu. Nyní už však není třeba shánět drahé záznamy na aukčních stránkách nebo dokola přehrávat slavné songy na domácích kinech. Vůbec poprvé bude mít Praha šanci vidět a slyšet bostonské "víly" naživo ve čtvrtek 13. července 2006 v Paláci Akropolis.

Redakce REPORTU tímto navrhuje, aby tento den byl s okamžitou platností prohlášen právoplatným státním svátkem.

www.pixiesmusic.com
www.palacakropolis.cz

zavřít