Světoběžník Justin Lavash pokřtí debutové album 25 Years

Vydáno 03.05.2012 | autor: redakce

Písničkář Justin Lavash pokřtí 30. května v pražském Kulturním centru Vltavská svoji první desku 25 Years. Společně s ním se na pódiu objeví i všichni umělci, kteří se na nahrávání podíleli – Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Ian Kelosky, Mike Kyselka a další.

Světoběžník Justin Lavash pokřtí debutové album 25 Years Světoběžník Justin Lavash pokřtí debutové album 25 Years


Justin_Lavash_by_Petr_Luksicek_3_webSvětoběžník Justin Lavash se pohybuje v hudební branži již přes dvě desetiletí. Začínal v rodné Anglii s indie rockovou kapelou a v roce 1990 se přestěhoval do Francie, kde hrál několik let po klubech blues a studoval „vybrnkávací" techniku hry Marcela Dadiho. Po návratu do Británie se připojil k prosperující jazzové scéně raných devadesátých let, cestoval na zámořských lodích a také se věnoval studiové práci. Před několika lety se Lavash usadil v Praze, kde zaujmul svou virtuozní technikou řadu hudebních osobností. V současnosti spolupracuje s Načevou, Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, se skupinou Sunflower Caravan a s dalšími umělci. Justin Lavash koncertuje kromě České republiky také v Německu, Francii, Velké Británii a natočil již tři sólová alba (Harder and Harder, Fits and Starts a Slide), která se úspěšně prodávají po celé Evropě.

Nové album 25 Years je kolekcí autorských písní, jež překračuje hranice jednotlivých žánrů, ať již jde o folk, blues, country, funk anebo new wave. To vše podpořeno Lavashovou až udivující technikou hry na kytaru a osobitými aranžemi. Písně na albu se pohybují po emocionálně rozjitřeném teritoriu – touze, žalu z úmrtí, vzdoru a politice.

25 Years je první nahrávkou písničkáře, na které účinkují hosté a Lavash slibuje ve Vltavské speciální koncert, během něhož se postupně objeví na pódiu všichni muzikanti a zpěváci, kteří s ním spolupracovali ve studiu. Album nahrál a produkoval Ian Kelosky, který kladl velký důraz na interakci producenta a interpreta.

„Naším záměrem bylo nahrát písně napsané v posledních dvou letech a alternativně k nim ve studiu přidat další nástroje, aniž bychom měnili a přidávali basu, jelikož ta je obsažena v mém stylu hry. Toto omezení se naopak ukázalo jako další inspirací při tvorbě," popisuje Lavash proces vzniku desky.

K názvu alba dále dodává: „Bylo mi 43 let, když jsme s nahráváním začali a já si najednou uvědomil, že už je to čtvrt století, co jsem opustil domov vstříc změnám nového života. V mém případě změnám natolik zásadním, že jej mohu nazvat životem číslo dvě. Ano, je zde nostalgie, láska k ženě, ale také hněv za kruté následky, jež měla vláda paní Thatcherové na moji rodnou zemi. Těmito písněmi uzavírám svoji další kapitolu."zdroj: TZ, map
zavřít