Metaloví Anthrax dají Praze pocítit svou sílu

Vydáno 13.05.2012 | autor: redakce

Anthrax jsou i v 21.století v plné síle. Čeští fanoušci ji mohou pocítit na vlastní kůži, a to 3. prosince, kdy tato thrashmetalová stálice vystoupí v pražském Lucerna Music Baru.

Metaloví Anthrax dají Praze pocítit svou sílu Metaloví Anthrax dají Praze pocítit svou sílu


anthrax_0679_lo_1  kopieJe to už třicet let od chvíle, kdy Scott Ian a pozdější basák Danny Lilker listovali učebnicí biologie, aby našli to podivné slovo, které jim dalo jméno. Pokud vám něco říká heavy metal, tak jste asi slyšeli o jejich závratném úspěchu v osmdesátých letech po boku Slayer, Megadeth a jedné kapely, která si zahrála ve studiu Anthrax a nesla jméno Metallica. Asi jste slyšeli jejich milník - crossoverový hit s Public Enemy Bring The Noise v roce 1991. Slyšeli jste mraky kapel, které chtěly hrát jako oni. A taky jste zaslechli něco o jejich nezlomné vůli přežít v dnešním hudebním světě – jako hrdinové metalu se svou nejlepší nahrávkou v ruce.

V roce 2009 byli Anthrax bez zpěváka. John Bush po turné nabral jiný směr a kapela měla v plánu natáčet svoje desáté studiové album Worship Music. Pak je napadlo staré dobré jméno – Joey Belladonna, zpěvák Anthrax v letech 1985 až 1992,tedy v době, kdy začala fungovat Velká Čtyřka metalu. Scott o tom říká: "Věděli jsme, že to byl ten pravej člověk, který nás reprezentoval na koncertech Velký Čtyřky a že to musí být člověk, který s námi natočí novou desku!"

Když Joey na nabídku kapely kývl, bylo jasné, že vznikne něco mimořádného. Album koprodukovali Rob Caggiano a Jay Ruston (oba producenti nominováni na Grammy). Vyšlo v roce 2011 a časopis Metal Rules jej zvolil metalovým albem roku.zdroj: TZ, map
zavřít