Aneta Langerová vydává záznam úspěšného turné Pár míst

Vydáno 17.05.2012 | autor: redakce

V pátek 25. května 2012 vyjde na DVD a CD záznam ze speciálního akustického koncertu Anety Langerové se smyčcovým triem. Ten se konal loni 23. prosince v pražském Bio Oko v rámci turné Pár míst.

Aneta Langerová vydává záznam úspěšného turné Pár míst Aneta Langerová vydává záznam úspěšného turné Pár míst


aneta-langerovaSkladby z předcházejících tří alb Anety Langerové získaly v živém provedení, akustickém obsazení a za přispění smyčcového tria intimnější a zároveň naléhavější rozměr. „Od roku 2004, kdy jsem začínala, uběhlo již osm let. Pár míst je pro mě takovou vzpomínkou, ohlédnutím za vším, co jsem v poměrně krátké době zažila. Výběr mých oblíbených písní ze všech tří desek v nové akustické úpravě se smyčcovým triem je pro mě shrnutím tohoto období. Pár míst je můj vysněný projekt, na pódiu jsem se během koncertů ještě nikdy necítila tak svobodně jako teď. Stále se poznávám a hledám a dá se říct, že tady jsem se zatím našla asi nejvíc," říká k vydání záznamu Aneta Langerová.

Spolu s Anetou (zpěv, kytara, kalimba) vystoupili v prosinci v pražském Biu Oko Jakub Zitko (klavír, kytara, zpěv), Veronika Vališová (housle, zpěv), Vladan Malinjak (viola, zpěv) a Dorota Barová (violoncello, zpěv). Díky záznamu na DVD si divák kromě nových překvapivých aranží může užít i promyšlené pódiové projekce stejně jako jedinečnou atmosféru, kterou spoluvytvářelo nadšené publikum. Na DVD a CD najdete třeba písně Voda živá, Vzpomínka, Hříšná těla, křídla motýlí, ale také V bezvětří, Malá mořská víla, Dokola, Podzim, Možná, Jedináček, Vysoké napětí, Stačilo říct a další.

Supraphon vydá set DVD+CD v pátek 25. 5. 2012. V online obchodě SUPRAPHONline.cz již probíhá možnost předobjednávky digitální verze alba s celkem sedmnácti písněmi, tedy o tři skladby více než bude obsahovat CD.Aktuální termíny koncertů turné Pár míst...

19.6. Kunětická hora, Letní scéna VČD na vyhlídce hradu
10.8. Praha, Letní scéna Vyšehrad
11.8. Popovice u Uh. Hradiště, Amfík Bukovina
12.8. Zámek Valtice
18.8. Královské Poříčí, Statek Bernard
21.9. Jablonné v Podještědí, zámek Lemberk
26.9. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

zdroj: TZ, map

zavřít