NOVÝ ŠPÁS J.A.R.

Vydáno 30.12.2006 | autor: redakce

J.A.R. konečně dokončili novou desku Armáda špásu, kterou pustí do světa v půlce června. Vše podstatné se dozvíte z titulního rozhovoru s Romanem Holým v REPORTU 6/06, který doplňují, jak se na J.A.R. sluší, nadmíru vtipné fotky.

NOVÝ ŠPÁS J.A.R. NOVÝ ŠPÁS J.A.R.

Čtyři roky uplynuly od vydání jejich posledního počinu Nervák a zhruba tak dlouho vznikaly písně na nové album, aby je během letošního jara kapela nahrála a vycizelovala ke své spokojenosti. Nahrávky překvapí temným, undergroundovým a razantním zvukem, stylovými kytarovými vyhrávkami či smrští „lehce jazzové“ dechové sekce. Autorem hudby je ve většině případech Roman Holý s Danem Bártou a Filipem Jelínkem.
Texty jsou převážně z dílny Oty Klempíře – vyzrálé, oproti minulému albu více vážnější a neztrácející nic z „J.A.R.ovské“ nadsázky. Ostatně tomu odpovídají i názvy písní - Divoký tempa českých filmů, Nevidomý národ, Tvrďák socialistickej nebo Potomek Prahy. Jak hoši z J.A.R. svorně říkají: „Album je inspirováno duchem současného velkoměsta a jeho života v něm.“

Kapela se bude prezentovat hlavně pomocí dua pánů Klempíře a Viktoříka a prostřednictvím originálních triček. Výtečné fotografie jsou z dílny Romana Černého a o grafické zpracování alba se postarala Lela Geislerová.

CD Armáda špásu je naplánováno na druhou polovinu června a několik nových skladeb z něj J.A.R. předvedou během léta na festivalových pódiích jako jsou United Islands nebo České hrady.cz. Samotné turné je plánováno na podzim tohoto roku.

Očekávejte jednu z nejvychytanějších desek roku a těšte se na J.A.R. na nepřehlédnutelné titulce REPORTU 6/06 (vychází 1.6.)! 

zavřít