Chinaski, Vypsaná fixa, Toxique i Sto zvířat vystoupí na Mezi ploty

Vydáno 23.05.2012 | autor: redakce

Léčebna Bohnice otevře letos po jednadvacáté své brány příznivcům hudby i divadla. 26. - 27. května se zde totiž koná festival Mezi ploty, kde mimo jiné vystoupí Chinaski, Vypsaná fixa, Vltava, Toxique a řada dalších.

Chinaski, Vypsaná fixa, Toxique i Sto zvířat vystoupí na Mezi ploty Chinaski, Vypsaná fixa, Toxique i Sto zvířat vystoupí na Mezi ploty


IMG_9935Na venkovních scénách bohnického parku vystoupí během dvou festivalových dnů kolem čtyřiceti kapel i sólových hudebníků. V naprosté většině půjde o známá jména české hudební scény. „Jenom namátkou: Chinaski, Traband, Sto zvířat, Toxique, Marta Topferova, Gipsy.cz, Kašpárek v rohlíku, legendární Vltava, Sunflower Caravan, Xavier Baumaxa či Vladimír 518 s Terezou Černochovou," láká návštěvníky dlouholetý ředitel festivalu Robert Kozler.

Za zmínku určitě stojí také svérázný litvínovský písničkář Xavier Baumaxa a kapely jako Hudba Praha, Gulo čar, Jablkoň, Tleskač, Už jsme doma, Blue Effect s Radimem Hladíkem, Dilated, Republic of Two nebo NiceLand, kteří se zde představí poprvé v nové sestavě. Zastoupena tedy bude široká škála populárních žánrů – od rocku a popu přes ska, funk a rap až po etnickou hudbu a folk.

Divadelní nabídka
Za velkou událost lze považovat, že na festival Mezi ploty letos vůbec poprvé přijede soubor Národního divadla. Současně se ale do Bohnic po 15 letech vrací Divadlo Sklep, které svými besídkami baví již generace diváků. „Právě Divadlo Sklep otevřelo pomyslné brány 1. ročníku festivalu v roce 1992. Při Besídce v roce 1997 seskakovali lidé do útrob divadla přímo z jeho balkonů, byl to mimořádný divadelní zážitek," vysvětluje Kozler, proč právě návrat Sklepa považuje za jeden z hlavních úspěchů organizačního týmu.

IMG_9512Husa na provázku v areálu léčebny uvede představení Trosečník III, navazující na legendární inscenaci Bolka Polívky z roku 1977. HaDivadlo se s kusem Modelka XXL pustí do souboje s kultem superštíhlosti. Zajímavý zážitek slibuje také původní představení Milostný trojúhelník hereckého tria Liška, Zbrožek, Polášek nebo ztřeštěná komedie Denně v provedení Divadla Na Zábradlí. Kromě divadelních her však diváci v rámci autorských čtení na jevišti uvidí také spisovatele, například Michala Viewegha či Jiřího Dědečka.


Dětská scéna
Festival Mezi ploty se stal oblíbeným cílem pro mladé rodiny s dětmi a na děti pravidelně pamatuje také jeho program. V letošním roce ale v Bohnicích vznikne celá scéna věnovaná specificky dětem. Pohádky, písničky, hry a hádanky na ní předvedou profesionální i amatérští účinkující – jak dospělí, tak děti. Dětské diváky budou bavit soubory jako olomoucké nezávislé Divadlo Tramtarie, Dismanův rozhlasový dětský soubor, dětské studio umělecké skupiny OLDstars, dětský divadelní soubor Ty-já-tr či pražské poetické divadlo Viola. Na festivalu se však objeví rovněž formace Kašpárek v rohlíku, jejíž originální „bejbypank" sklízí úspěch současně mezi dětmi i rodiči.

zdroj: TZ, map
zavřít