Keane míří do Prahy, přivezou s sebou novou desku

Vydáno 30.06.2012 | autor: redakce

2 listopadu se v pražské Velké Lucerně představí britská parta Keane. Přivezou sebou novou desku Strangeland, kterou vydali letos v květnu.

Keane míří do Prahy, přivezou s sebou novou desku Keane míří do Prahy, přivezou s sebou novou desku


img_9478_keane_photocredit_alex_lakeV roce 1995 založil Tim Rice-Oxley s jeho kámošem Dominicem Scottem v malém městě Battle nedaleko Hastingsu kapelu s názvem The Lotus Eaters. Pak požádali Richarda Hughese, aby hrál na bicí. V roce 1997 se k nim přidal Tom Chaplin a skupina změnila název na Keane (podle kamarádky Tomovy mámy, Cherry Keane, kterou znali z dětství). Dominic však v roce 2001 Keane opustil a kapela se rozhodla nikoho nehledat a zkusit to bez kytaristy. Po několika letech experimentování a vybrušování svého zvuku se Keane rozhodli, že by mohli začít koncertně vystupovat a záhy vydali svůj první singl. Tím byla píseň Everybody's changing. Poté se stále ještě neznámí Keane vydali na své první klubové turné, a protože byli trochu jiní než ostatní kapely, dostali nálepku „nejlepší kytarová kapela Velké Británie bez kytar".

V roce 2003 začali dostávat nabídky od velkých vydavatelství a nakonec podepsali smlouvu se společností Island. Nahráli album Hopes and Fears s hity jako je Everybody's changing, Somewhere only we know, This is the last time či Bend and break. Jakmile jejich album Hopes and Fears vyšlo ve Velké Británii tak se okamžitě stalo platinovým. Ani českým fanouškům nejsou neznámí, neboť i u nás získalo album Zlatou desku. Stejný úspěch sklidilo i album Under the Iron Sea.

V Praze představí kapela svou novou a čtvrtou studiovou desku, která vyšla letos v květnu, jmenuje se Strangeland a najdeme na ní dvanáct písní. Všechny vznikly ve Velké Británii, a to ve studiu pianisty formace Tima Rice-Oxleyho.

Keane se od poslední nahrávky trošku rozrostli, za čtvrtého oficiálního člena byl přijat basák Jesse Quin, který kapelu v posledních létech doprovázel na turné. Jak se všichni členové kapely shodují, je album Strangeland nejosobnější a nejupřímnější deska, kterou kdy natočili, a už se nemohou dočkat, až nové písně představí svým fanouškům naživo.zdroj: PR, map
zavřít