Hlavní program na Rock For People se rozjíždí

Vydáno 03.07.2012 | autor: redakce

Nultým dnem oficiálně odstartoval v úterý 3. července festival Rock for People. Od středy se už návštěvníci mohou těšit na velká jména jako Faith No More, Skrillex, Example, Franz Ferdinand nebo Orbital.

Hlavní program na Rock For People se rozjíždí Hlavní program na Rock For People se rozjíždí


rfpplakat2012Včerejší program byl kvůli nepřízni počasí zrušen, nefungovala Red Bul tour Bus Stage a YouTube Talent Stage. Bouřka dočasně vyhodila proud v celém areálu, tým festivalu však začal okamžitě pracovat na nápravě. Hlavní program by tedy měl pokračovat beze změn.

Vedle mnoha jiných novinek se očekávaných 30 000 návštěvníků může letos těšit na unikátní technickou a přírodovědnou zónu, která vznikla díky podpoře Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže. Interaktivní prezentace v areálu je koncipována tak, aby se každý z návštěvníků od malých dětí až po dříve narozené pobavil a zároveň poučil. Zájemci se tak budou moci seznámit s řadou zajímavostí od cykloelektrárny, ovládání technologií myšlenkou, termokamery, Úžasné divadlo fyziky, až po workshopy a programy pro děti jako pozorování noční oblohy apod. Součástí tohoto projektu s více než 100 exponátů, vynálezů nebo dokonce živých zvířat je i spektakulární performance Lords of Lightning pracující s principem Teslovy cívky.

Festival se naplno, tj. na čtrnácti scénách rozjede ve středu 4. července. Na hlavních scénách vystoupí například zástupci britské indie rockové scény Franz Ferdinand či Two Door Cinema Club, electro-punkoví The Prodigy, post-hardcorový kvartet Enter Shikari, rap-hoperová hvězda Example či domácí Tata Bojs.

Největším lákadlem čtvrtečního programu i celého festivalu jsou legendární Faith no More, kteří chystají unikátní vizuální show. 5. července do Hradce králové dále zamíří hvězda progresivní elektroniky Skrillex, britští indie-rockoví lamači dívčích srdcí The Kooks, veselá punk-rocková partička Flogging Molly či křehká písničkářka Selah Sue. Plnoletost Rock for People v pátek završí post-hardcoroví Architects, výbušný lo-fi electro experiment Crystal Castles, divokou alternativní popovou párty pak rozjedou dánští The Asteroids Galaxy Tour. Poslední den festivalu se představí i velká jména české a slovenské scény jako Monkey Business, Horkýže slíže či Support Lesbiens.

zdroj: PR, map

zavřít