Festival Hrady.cz startuje v pátek na Točníku

Vydáno 09.07.2012 | autor: redakce

koller_paka_vyr

Hrady.cz začínají 13. července na středočeském hradě Točník a těšit se na ně můžeme každý víkend až do konce prázdnin. Na 8. ročníku tohoto putovního festivalu se představí Tomáš Klus, Mandrage, Chinaski, Nightwork, David Koller, Monkey Business Mig 21 a mnozí další.

Festival Hrady.cz startuje v pátek na Točníku Festival Hrady.cz startuje v pátek na Točníku


david_koller-114Na Točníku zahrají také UDG, Buty nebo Vypsaná fixa. Areál bude otevřen od 18 hodin a první koncert začne o hodinu později. Druhý den se úvodní festival hradní šňůry přesune do podhradí, kde na dvou velkých pódiích vystoupí třináct hudebních kapel a interpretů a první festivalový víkend uzavřou Chinaski a Visací zámek.

Neoddělitelnou součástí festivalu, který je přehlídkou vystoupení špiček především české pop-rockové scény, je i podpora a rozvoj turismu v České republice, snaha zvýšit povědomí o historických památkách a také finanční podpora těchto památek. V posledních letech začali organizátoři věnovat pozornost i cykloturistice, dlouhodobě spolupracují s projektem Kolo pro život, nezanedbatelnou součástí festivalu Hrady CZ je také ochrana přírody a ekologie.

Vyhrajte vstupy na festival Hrady.cz!

Letos se do programu vrací zastávka na hradě Veveří, která nahradí Valtice, kde se konal festival minulý rok poprvé. Organizátoři tak vyslyšeli prosby obyvatel Brna a okolí po navrácení festivalu do moravské metropole a zároveň se podařilo vyřešit technické problémy, které neumožnily v minulosti pořádání festivalu na Veveří.

V programu letošních zastávek vyslechnou návštěvníci ještě koncerty Horkýže Slíže, No Name, Polemic, Sto zvířat, Nebe nebo Xindla X. 

INTERPRETI:

Buty, Chinaski, David Koller, Dilated, Ewa Farna, Horkýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Monkey Business, Mother's Angels, Nebe, Nightwork, No Name, Pohřební kapela, Polemic, Professor Leopard, Sto zvířat, Tomáš Klus, Xindl X, UDG, Visací zámek, Vypsaná Fixa

TERMÍNY A MÍSTA:

13.-14.7. Točník
20.-21.7. Švihov
27.-28.7. Kunětická hora
3.- 4.8. Rožmberk nad Vltavou
10.-11.8. Veveří
17.-18.8. Hradec nad Moravicí
24.-25.8. Bezděz
31.8 - 1.9. Bouzov

zdroj: TZ, map
zavřít