Trutnov Open Air Festival přiveze Hawk Eyes, Muchachito Bombo Infierno i Martu Kubišovou

Vydáno 27.07.2012 | autor: redakce

Trutnovský Woodstock na sklonku měsíce bouří představuje další kapely. Jamajskou legendu, kultovní Španěly, objev ze stáje Foo Fighters, ale i Martu Kubišovou s orchestrem

Trutnov Open Air Festival přiveze Hawk Eyes, Muchachito Bombo Infierno i Martu Kubišovou Trutnov Open Air Festival přiveze Hawk Eyes, Muchachito Bombo Infierno i Martu Kubišovou

 

hawkeyesTrutnovský Woodstock představuje další kapely: přiletí legenda jamajského reggae Barrington Levy, španělští Muchachito Bombo Infierno, kapela kultovních barcelonských klubů, trutnovský objev ze stáje Foo Fighters – angličtí Hawk Eyes. Přijede ale i Marta Kubišová s orchestrem Petra Maláska. Pětadvacátý rok Trutnov Open Air Festivalu se uskuteční ve dnech 16. – 19. 8. a bude zasvěcen In Memoriam náčelníkovi Václavu Havlovi a guruovi undergroundu Ivanu Martinu Jirousovi, přezdívanému Magor.

Kořeny Hawk Eyes sahají do grunge uskupení pod názvem Chickenhawk, které vydalo v roce 2010 album Modern Bodies, jejich koncertování však mělo natolik devastující vliv na hlasivky zpěváka Paula Asticka, že se kapela musela v síle hlasového projevu trochu zklidnit a Paul vyhledat lékařské ošetření. Mladá historie Hawk Eyes se začíná psát v dubnu 2011. Pod názvem Mindhammers vydávají EP s pěti písničkami, které obsahují fúze divokých melodií a temperamentu srovnatelným s kapelami jako jsou Foo Fighters, QOTSA, Alice In Chains a epicky těžkým "monstrózním" zvukem Faith No More. Debutové album Hawk Eyes s názvem Ideas tvoří elegantní a moderní hardcore.

Barrington Levy pochází z druhé nejsilnější generace jamajských zpěváků, který se proslavil v 80. letech. První píseň My Black Girl vydal v roce 1975. V roce 1985 natočil desku s názvem Here I Come, stejnojmenná skladba z tohoto alba a píseň Under Mi Sensi se staly mezinárodními hity, které jsou velmi populární dodnes. Ve Velké Británii je Barrington Levy známý především jako zpěvák a skladatel mnoha hitů např. Here I come, Gangsters, Murderer, Ms Dynamite, které zazní i na trutnovském Bojišti. 

muchachito-bombo-infiernoMuchachito, pravým jménem Jairo Perera Viedma, pochází ze Španělska. V roce 1993 založil kapelu Trimelón de Naranjus. Po sedmi letech se rozpadli a hudební scénou otrávený Jairo začal úplně znova. Hrál sám po španělských hospodách a pubech. Tak vzniká jeho osobitý styl, který označil jako rumboxing: rumba a swing zahraná co nejrychleji v osobitém podání. V roce 2003 začal hrál v quartetu a dva roky na to, vydává Vamos que nos Vamos, album, které překvapilo nejen média ale i publikum. V roce 2009 dostala kapela prázdniny a Muchachito s touhou být blíže publiku, vyjíždí na krátké one man show tour. Následně kompletní Muchachito Bombo Infierno odjíždějí na koncerty v padesáti městech ve Španělsku, které jsou většinou vyprodaná.

Trutnovský Woodstock, který je pětadvacet let pořádán pod krkonošskými horami je znám svojí specifickou atmosférou a dramaturgickou rozličností, bořící zavedená klišé, hudební škatulky a mýty. To potvrzuje i letošní vystoupení populární zpěvačky Marty Kubišové s kapelou Petra Maláska, která vystoupí po tvrdých Hawk Eyes a před alternativními belgickými dEUS.

zdroj: TZ, map

zavřít